امروز : سه شنبه ۲۹ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 June 19
۲۳:۱۹
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 44196
تاریخ انتشار: ۱۶ شهریور ۱۳۹۲ - ساعت ۱۲:۰۳
تعداد بازدید: 36
به گزارش فارس، «روزنامه آرمان ملی» افغانستان با اشاره به دست‌های پنهان شبکه‌های جاسوسی مختلف برای افزایش اختلافات مذهبی در افغانستان در سرمقاله‌ای ...

به گزارش فارس، «روزنامه آرمان ملی» افغانستان با اشاره به دست‌های پنهان شبکه‌های جاسوسی مختلف برای افزایش اختلافات مذهبی در افغانستان در سرمقاله‌ای نوشت: اوخر هفته پیش 2 تن از تروریست‌هایی که قصد انجام حمله انتحاری در مسجد امام حسن مجتبی(علیه اسلام) در غرب کابل را داشتند به وسیله نیروهای امنیتی از پای در آمدند.

اداره امنیت ملی افغانستان با انتشار اطلاعیه‌ای این تروریست‌ها را متعلق به گروه یا «لشکر جهنگوی» دانست.

لشکر جهنگوی از گروه‌های تروریستی پاکستانی است که همواره به اختلافات مذهبی میان شیعه و سنی دامن زده و خون شیعیان را مباح می‌شمارد.

سازماندهی حملات مختلف به نام مذهب در مساجد افغانستان سابقه چندانی ندارد، 2 سال پیش در روز عاشورا همین لشکر جهنگوی در نزدیک یکی از زیارتگاه‌های مرکز کابل (تکیه حضرت ابوالفضل) منجر به کشته و زخمی‌شدن 200 تن از عزاداران حسینی شد.

اکنون نیز شاهدیم که شبکه‌های اطلاعاتی و جاسوسی قصد دامن‌زدن به اختلافات مذهبی و قتل و کشتار مسلمانان در اماکن مقدس افغانستان را در برنامه‌های خود دارند.

جنگ‌های احمقانه مذهبی از سوی دستان نامرئی در برخی کشورهای اسلامی مانند عراق، سوریه و پاکستان سازماندهی می‌شود و تاکنون جان صدها انسان بی‌گناه را گرفته است.

حتی دیدن صحنه‌های خشونت‌بار قتل و کشتار این قاتلان بی‌رحم که به نام مذهب اقدامات جنایت‌کارانه خود را انجام می‌دهند کار دشواری است.

شبکه‌های جاسوسی در این بازی‌های شیطانی از احمق‌ترین و جاهل‌ترین انسان‌ها استفاده می‌کنند و با سوء  استفاده از حربه‌های مذهبی برنامه‌های شوم خود را عملی می‌کنند.

گرچه در افغانستان این برنامه‌های خطرناک و شیطانی و تفرقه‌افکنانه زمینه و بستری ندارد، اما باید مواظب، مراقب و متوجه این قبیل حرکت‌ها بود و نگذاشت تا میان برادران شیعه و سنی جنگ‌های خونین به نام مذهب آغاز شود.

این مسئولیت بزرگ در قدم نخست متوجه علما و روشنفکران مسلمان افغانستان است که به مردم آگاهی دهند و توطئه و دسیسه شبکه‌های جاسوسی غیرمسلمان را ختنثی کنند.

به همین شکل نهادهای امنیتی باید بیشتر تلاش کنند تا جلو این قبیل اقدامات خراب‌کارانه را بگیرند، زیرا در آستانه انتخابات دشمن و تشنگان قدرت می‌خواهند از این طریق ناامن جلوه دادن اوضاع امنیتی به اهدافشان دست یابند.

روز پنج شنبه 2 عامل انتحاری قصد حمله به مسجدی در منطقه شیعه‌نشین پل سوخته در غرب کابل را داشتند که با اقدام به موقع مردم محل و نیروهای امنیتی افغان موفق به اجرای طرح خود نشدند.
 
انتهای پیام/خ انتهای پیام/.
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها