امروز : دوشنبه ۲۸ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 June 18
۰۷:۴۲
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 44199
تاریخ انتشار: ۱۶ شهریور ۱۳۹۲ - ساعت ۱۲:۰۳
تعداد بازدید: 25
به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، پایگاه صهیونیستی «دبکا» نوشته است که آمریکا در حمله احتمالی علیه سوریه قصد دارد پایگاه‌های ...

به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، پایگاه صهیونیستی «دبکا» نوشته است که آمریکا در حمله احتمالی علیه سوریه قصد دارد پایگاه‌های نیروی هوایی و سامانه‌های موشک‌های بالستیک زمین به زمین سوریه را نیز هدف قرار دهد. این در حالی است که پیشتر اعلام شده بود حملات قرار است تنها با هدف کاهش توان به‌کارگیری تسلیحات شیمیایی در سوریه صورت گیرد. بنا بر این گزارش، آمریکا قصد دارد این مراکز را با استفاده از بمب‌افکن‌های «بی-52» و «بی-2» هدف قرار دهد. 

برخی از بمب‌افکن‌ها و جنگنده‌ها مستقیما از آمریکا به سوریه پرواز می‌کنند و برخی نیز از پایگاه «العدید» قطر در حملات شرکت می‌کنند. قرار است جنگنده-بمب‌افکن‌های «اف-22» نیز در این عملیات‌ها شرکت داشته باشند.

به نوشته دبکا، این «باراک اوباما» رئیس‌جمهور آمریکا به پیشنهاد مشاورانش که گفته‌اند حمله به این پایگاه‌ها می‌تواند توان ارتش سوریه در برابر مخالفان را به شدت کاهش دهد، تصمیم به حمله به این اهداف را اتخاذ کرده است. قرار است اکثر این حملات به صورت دوربرد انجام شود تا مهاجمان از برد سامانه‌های پدافندی سوریه دور باشند.

لشکر چهارم ارتش و گارد ریاست‌جمهوری نیز از جمله دیگر اهداف این حمله هستند. با این وجود دبکا به نقل از منابع نظامی خود نوشته است که حمله به این اهداف بدون استفاده از نیروی زمینی امکان‌پذیر نیست. این در حالی است که «باراک اوباما» اعلام کرده است که در این حمله از نیروی زمینی استفاده نمی‌کند.
انتهای پیام/ص
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها