امروز : دوشنبه ۴ تیر ۱۳۹۷ - 2018 June 25
۰۶:۴۰
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 44226
تاریخ انتشار: ۱۶ شهریور ۱۳۹۲ - ساعت ۱۳:۰۰
تعداد بازدید: 54
کیومرث فتح‌اله کرمانشاهی در گفت‌وگو با خبرنگار اقتصادی خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، در خصوص احتمال لغو ممنوعیت صادرات برخی کالاها ...

کیومرث فتح‌اله کرمانشاهی در گفت‌وگو با خبرنگار اقتصادی خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، در خصوص احتمال لغو ممنوعیت صادرات برخی کالاها اظهار داشت: اگر کالایی می‌خواهد مجوز ممنوعیت لغو کالایی را صادر کند، نباید از ارز رانتی استفاده کند.

وی افزود: یعنی نباید ارز کالای اساسی برای واردات مواد اولیه کالایی استفاده شود که دوباره قصد صادرات آن وجود داشته باشد.

* خام فروشی در صادرات ممنوع است

معاون کل سازمان توسعه تجارت همچنین گفت: شرط دوم این است که نباید خام فروشی در صادرات صورت گیرد، لذا باید صادرات غیرنفتی ارزش افزوده داشته باشد.

کرمانشاهی گفت: شرط سوم این است که کمیته‌های تنظیم بازار یک بار تا پایان سال در خصوص آن کالا اعلام کنند که می‌توانند نیاز بازار داخل را تأمین کنند لذا برای مازاد نیاز بازار داخل مجوز صادرات داده می‌شود که این برنامه در خصوص پتروشیمی و فولاد قابل بررسی است.

وی افزود: استمرار در بازار صادراتی مشکل‌تر از نفوذ در بازار صادراتی است، لذا ما به دنبال آن هستیم، تا صادرکنندگان بازار خود را از دست ندهند.

معاون کل سازمان توسعه تجارت گفت: اصولا نگاه ما تسهیل تجارت است و هر گیر و گرفتی در کار باشد، سعی می‌کنیم موانع را برطرف کرده و تسهیل تجارت اتفاق بیفتد.

* ممنوعیت صادراتی کاهش پیدا می‌کند

وی با تاکید بر اینکه ممنوعیت صادراتی کاهش پیدا می‌کند، گفت: هر ممنوعیت صادراتی که به ناحق باشد، لغو می‌شود ،البته باید فرایند آن طی شود، چرا که ممنوعیت‌ها به صورت مستقل از سوی ما انجام نشده، بلکه از سوی معاونت‌های مربوطه وزارتخانه‌های تولیدی به ما پیشنهاد شده است.

* ممنوعیت واردات 1880 قلم کالا

کرمانشاهی در خصوص احتمال لغو ممنوعیت واردات گفت: در حال حاضر 1880 تعرفه از گروه 10 اولویت‌بندی با ممنوعیت واردات مواجه هستند و در این مسیر نگاه ما مدیریت واردات و حمایت از تولید داخل است و تا این لحظه راجع‌به این تعداد تعرفه مشکلی نداشته‌ایم، لذا اگر تشکل یا مجموعه‌ای اعتراض کند که کالایی از این تعرفه‌های ممنوعه در تولید لازم است، براساس کار کارشناسی و نظر دستگاه متولی و با نگاه و فضای حاکم و نگاه تسهیل تجارت مورد بررسی قرار می‌گیرد.
انتهای پیام/ب
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها