امروز : چهارشنبه ۳۰ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 June 20
۱۰:۴۸
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 44252
تاریخ انتشار: ۱۶ شهریور ۱۳۹۲ - ساعت ۱۳:۰۲
تعداد بازدید: 30
غلامحسین اسماعیلی در گفت‌وگو با خبرنگار قضایی فارس در خصوص اعمال مجازات‌های جایگزین اظهار داشت: مجازات‌های جایگزین حبس در قوانین برای جرائمی در نظر ...

غلامحسین اسماعیلی در گفت‌وگو با خبرنگار قضایی فارس در خصوص اعمال مجازات‌های جایگزین اظهار داشت: مجازات‌های جایگزین حبس در قوانین برای جرائمی در نظر گرفته شده که عناوین مجرمانه آن آسیب‌های اجتماعی کمی را به دنبال داشته باشد.

وی افزود: بدون شک مجازات‌های جایگزین برای مرتکبین جرائم خشن،‌ سازمان یافته و خطرناک اعمال نخواهد شد.

رئیس سازمان زندان‌ها و اقدامات تأمینی و تربیتی کشور در ادامه تصریح کرد: گاه اعمالی وجود دارد که از لحاظ قانونی جرم تلقی می‌شود و فرد خاطی به دلیل نقض قانون باید تحت تعقیب و مجازات قرار گیرد.

اسماعیلی با اشاره به سبک بودن برخی جرائم ارتکابی و اتهامات انتسابی گفت: برای اینگونه جرائم می‌توان از مجازات‌های جایگزین حبس استفاده کرد.

وی اذعان داشت: بدون شک مجازات‌های جایگزین بازدارندگی لازم را خواهد داشت، ضمن اینکه اینگونه مجازات‌ها می تواند آثار مثبتی را برای شخص زندانی، خانواده او و همچنین جامعه به همراه داشته باشد.

اسماعیلی در خصوص وضعیت مجازات‌های جایگزین در کشور گفت: بخشی از این مجازات‌ها در قانون جدید مجازات اسلامی پیش‌بینی شده و منتظر تصویب آئین نامه اجرایی آن هستیم.

رئیس سازمان زندان‌ها و اقدامات تأمینی و تربیتی کشور تأکید کرد: بخش دیگری از این مجازات‌ها در قالب لایحه‌ای در مجلس منتظر تصویب نمایندگان است.
انتهای پیام/
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها