امروز : سه شنبه ۲۹ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 June 19
۰۸:۵۷
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 44255
تاریخ انتشار: ۱۶ شهریور ۱۳۹۲ - ساعت ۱۳:۰۲
تعداد بازدید: 63
به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس،‌ محمد صالح جوکار به هجمه‌های رسانه های بیگانه به بقاع متبرکه و امامزادگان اشاره کرد و گفت: ...

به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس،‌ محمد صالح جوکار به هجمه‌های رسانه های بیگانه به بقاع متبرکه و امامزادگان اشاره کرد و گفت: این هجمه‌ها گویای آن است که این مراکز تا چه میزان برای نظام اسلامی با اهمیت است.

نماینده مردم یزد در مجلس شورای اسلامی با بیان این مطب که در فرهنگ ما به اماکن مقدس و بقاع متبرکه توجه ویژه می‌شود، گفت: امامزاده‌ها جزء اماکنی است که مردم توجه خاصی به آن دارند به همین دلیل در سال‌های اخیر تلاش شده تا این اماکن تبدیل به محیط‌های فرهنگی شود.

عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی ادامه داد: هدف از این اقدام این است که در کنار زیارت امامزاده ها، امکاناتی نیز در راستای آموزش به مردم و فرهنگ سازی آنان فراهم شود.

رئیس کمیته بسیج مجلس با بیان اینکه باید برنامه‌هایی برای تمامی اعضای خانواده‌ها در اماکن متبرکه تهیه شود، افزود: فرهنگ سازی در این مکان‌های مقدس اثربخشی فوق العاده‌ای خواهد داشت.

وی به پیوند معنوی مردم با این اماکن مقدس اشاره و با بیان این مطلب که این مسئله منجر به گسترش فضای معنوی در کشور می‌شود، اضافه کرد: به همین دلیل لازم است، برنامه ریزی فرهنگی دقیقی برای تمامی سنین در امامزاده‌ها فراهم شود.

عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی با اشاره به اینکه امامزاده‌ها از طریق نذور مردمی خودکفا هستند، تصریح کرد: باید از عواید بدست آمده در راستای ترویج فرهنگ دینی و پاسخ به سوالات شرعی زائران استفاده شود.

وی در ادامه این گفتگو با اشاره به اینکه ارتباط معنوی مردم با بقاع متبرکه یکی از راه های مقابله با تهاجم فرهنگی دشمنان است، اضافه کرد: به همین دلیل شاهدیم رسانه‌های بیگانه در شرایط مختلف به دنبال آن هستند تا پیوند معنوی شکل گرفته بین مردم و امامزادگان را قطع کنند چرا که فضای معنوی و فرهنگی حاکم در جامعه ایران با اهداف سیاسی و توطئه های شوم آنها هم خوانی ندارد.

نماینده مردم یزد تأکید کرد: البته باید بگوئیم مردم ما اعتقادات دینی بالایی دارند و دشمنان نمی‌توانند در این راه کاری از پیش ببرند.

وی افزود: در عین حال باید مراقب باشیم که اگر ارتباط و پیوند معنوی مردم با بقاع متبرکه گسسته شود، دشمنان از طریق شکاف بوجود آمده به راحتی خواهند توانست مباحث ضد فرهنگی مدنظر خود را در جامعه ی ایران جانمایی کنند.

جوکار با اشاره به اینکه آماده سازی امکانات فرهنگی در اماکن متبرکه بسیار حائز اهمیت است، افزود: البته در سال‌های اخیر اقدامات خوبی از سوی سازمان اوقاف و امور خیریه انجام گرفته و طی سال‌های اخیر توجه خاصی به امامزاده‌ها در راستای شناسنامه دار کردن آن‌ها و ایجاد بانک اطلاعاتی صورت گرفته است و همچنین اقدامات فرهنگی نیز در ایام تابستان برای زائران در نظر گرفته شده که بسایر حائز اهمیت است اما باید این اقدامات فرهنگی توسعه و گسترش یابد.

رئیس کمیته بسیج مجلس شورای اسلامی به هجمه‌های رسانه‌های بیگانه به امامزادگان اشاره و با بیان این مطلب که این هجمه‌ها گویای آن است که این مراکز برای آن‌ها بسیار اهمیت دارد، افزود : دشمن در برابر کارهای مهم ما بسیار حساس است بنابراین باید فعالیت‌های فرهنگی در اماکن متبرکه افزایش یابد که این نکته‌ای است که دشمنان را بسیار رنج خواهد داد.

وی در پایان خاطرنشان کرد: مجلس در این راه باید دستگاه‌های مسئول از جمله سازمان اوقاف و امور خیریه را همراهی کند و فراکسیون وقف، احیای منزلت امامزادگان و بقاع متبرکه باید بر دامنه کار و فعالیت خود در راستای توانمند سازی سازمان اوقاف بیفزاید.
انتهای پیام/
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها