امروز : پنجشنبه ۳۱ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 June 21
۲۲:۵۰
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 44262
تاریخ انتشار: ۱۶ شهریور ۱۳۹۲ - ساعت ۱۳:۰۳
تعداد بازدید: 119
به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس،  یک هیئت اردنی شامل افسران بازنشسته و نمایندگان مجلس و اتحادیه‌های این کشور به دعوت جمعیت ...

به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس،  یک هیئت اردنی شامل افسران بازنشسته و نمایندگان مجلس و اتحادیه‌های این کشور به دعوت جمعیت دفاع از ملت فلسطین به ایران سفر کرده‌اند.

در بیانیه این هیئت که نسخه ای از آن به فارس مخابره شده است، آمده است: در سایه بحران کنونی در منطقه و در شرایطی که بر بر طبل جنگ علیه سوریه کوبیده می‌شود، ما معتقدیم که دامنه این جنگ تا کشورهای همسایه سوریه نیز کشیده می‌شود و اردن بیش از هر کشور دیگری از آن متاثر خواهد بود.

هر اردنی که عملکرد سیاسی دولت خود را در این روزها در قبال سوریه پیگیری می‌کند، متوجه سقوط و نزول دیپلماسی اردن و حمایتش از قطب جنگ‌طلب علیه سوریه می‌شود که این امر برای اردن در خاورمیانه و جهان، با بحرانهایی مواجه خواهد کرد.

در ادامه این بیانیه آمده است: ما تاکید داریم که اردن با جامعه عربی و اسلامی دشمنی ندارد و ما در هیچ معادله‌ای دشمن هیچ طرفی در جهان به استثنای اسرائیل نیسیتم.

در این بیانیه تاکید شده است: ما شاهد دیدارهایی هستیم که در سطح رسمی صورت می‌گیرد و حتی برخی نمایندگان پارلمانی با مقامات رژیم صهیونیستی بدون هیچ شرمندگی دیدار و گفت‌وگو می‌کنند. درحالی که اسرائیل امنیت ملی اردن را تهدید می‌کند.در چنین شرایطی ما می‌بینیم که باید فارغ از دیپلماسی رسمی کشور، نقش خود در دیپلماسی مردمی را ایفا کنیم و کانال‌هایی با برخی نیروهای منطقه‌ای در راستای منافع اردن و حمایت سیاسی و رسانه‌ای آن، باز کنیم. در راستای این رویا، ما به لبنان سفر کردیم و با برخی گروه‌های مردمی در آنجا گفت‌وگو کردیم و از آنها حمایت سیاسی و رسانه‌ای خواستیم تا طرح‌های صهیونیستی علیه اردن و فلسطین را ناکام بگذاریم.

در پایان این بیانیه تاکید شده است: در همین راستا نیز یک هیئت به جمهوری اسلامی ایران سفر کرد و پس از آن این هیئت قرار است به چند کشور تاثیرگذار دیگر برای جلب حمایت برای اردن به منظور مقابله با خطرات فراروی آن نیز سفر کند.

در این بیانیه که به امضای «سامی المجالی» سرتیپ بازنشسته ارتش اردن رسیده ذکر شده که هیئت اعزامی به ایران شامل افسران بازنشسته نظامی، نمایندگان پارلمانی، صاحبان اندیشه و نمایندگان اتحادیه‌های مردمی است.
انتهای پیام/ر
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها