امروز : شنبه ۵ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 May 26
۲۲:۵۲
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 44264
تاریخ انتشار: ۱۶ شهریور ۱۳۹۲ - ساعت ۱۳:۰۳
تعداد بازدید: 58
به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس به نقل از رویترز، زمانی که کنگره آمریکا در خصوص درخواست دولت اوباما برای حمله به سوریه ...

به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس به نقل از رویترز، زمانی که کنگره آمریکا در خصوص درخواست دولت اوباما برای حمله به سوریه رای‌گیری کند، آینده ریاست‌جمهوری وی در آمریکا تحت تاثیر قرار خواهد گرفت.

بنابراین گزارش، در صورتی که اوباما در کسب رای اعتماد از کنگره شکست بخورد، هم در مسائل داخلی و هم در مسائل خارجی دچار مشکل می‌شود بالاخص اگر دموکرات‌ها نقش زیادی در شکست طرح اوباما در کنگره داشته باشند.

اوباما اکنون در برهه‌ای حساس قرار دارد. وی نه‌تنها با سوریه مواجه است، بلکه در تقابل با فعالت‌های هسته‌ای ایران و کره‌شمالی نیز قرار دارد. در داخل آمریکا نیز وی در آستانه درگیری‌های جدید با جمهوری‌خواهان بر سر مسائلی همچون مشکلات مالی، لایحه مهاجرت و معرفی رئیس بانک مرکزی آمریکا است.

با این حال صحبت‌هایی در خصوص هزینه‌ای مطرح است که اوباما باید برای دریافت رای برخی جمهوری‌خواهان در حمایت از سوریه بپردازد.

بر اساس گزارش فوق، «دیوید راثکوف»، از مقامات سابق آمریکایی در دولت کلینتون که اکنون ریاست یک شرکت مشاوره بین‌المللی را برعهده دارد، تصریح می‌کند که «رای منفی کنگره به طرح حمله به سوریه، برای اوباما فاجعه خواهد بود.»

به گفته راثکوف، چنین اتفاقی اوباما را ضعیف جلوه داده و باعث می‌شود که در باقی‌مانده دوران ریاست‌جمهوری نیز کار چندانی از وی برنیاید.

«جورج ادواردز»، از اساتید دانشگاه A&M تگزاس بر این باور است که رای منفی کنگره به طرح حمله اوباما، سیلی محکمی بر چهره وی خواهد بود. به گفته وی، چنین رایی دست‌های اوباما را خواهد بست. بالاخص اوباما زمانی بیشتر آسیب می‌بیند که تعداد زیادی از هم‌حزبی‌های او به طرحش رای منفی دهند.

یک مقام آمریکایی مدعی شده است که رای کنگره در خصوص حمله به سوریه به دولت اوباما نشان می‌دهد که تا چه حد در صورت تقابل با ایران یا کره شمالی قادر خواهد بود روی کنگره حساب کند.

انتهای پیام/ص
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها