امروز : چهارشنبه ۲ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 May 23
۰۸:۴۴
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 44269
تاریخ انتشار: ۱۶ شهریور ۱۳۹۲ - ساعت ۱۳:۰۳
تعداد بازدید: 104
به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس به نقل از شبکه خبری فلسطین الیوم، «فرحان حق» معاون سخنگوی رسمی دبیرکل سازمان ملل در بیانیه‌ای ...

به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس به نقل از شبکه خبری فلسطین الیوم، «فرحان حق» معاون سخنگوی رسمی دبیرکل سازمان ملل در بیانیه‌ای اعلام کرد: دفتر هماهنگی امور انسانی سازمان ملل (اوچا) نگرانی عمیق خود در رابطه با محدودیت‌ها و تدابیر امنیتی اخیر تحمیلی بر گذرگاه رفح واقع در مرز مصر و نوار غزه را ابراز کرد.

وی افزود که این محدودیت‌ها باعث تاخیر سفر دانشجویان و بیماران برای درمان فوری شده است و همچنین کمبود مصالح ساختمانی و سوخت و تجهیزات پزشکی را به همراه داشته است.

وی اشاره کرد که برای دومین هفته متوالی تنها 10 تونل در مرز نوار غزه در حال فعالیت است در حالی که در چند هفته گذشته 50 تونل فعال بود و پس از اعمال تدابیر کنونی، بیش از 300 تونل فعالیت داشت.

تونل‌های مرزی از 7 سال پیش و به دنبال محاصره جائرانه دشمن صهیونیستی بر این منطقه و عدم دسترسی فلسطینیان به مایحتاج خود کانال اصلی ساکنان نوار غزه برای دستیابی به کالاهای اساسی و ضروری خود بوده و تعطیلی آن بحران‌های زیادی را برای نزدیک به دو میلیون نفر که نوار غزه زندگی می کنند، به همراه داشته است.
انتهای پیام/ص
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها