امروز : چهارشنبه ۳۰ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 June 20
۲۲:۱۲
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 4429
تاریخ انتشار: ۱۲ اردیبهشت ۱۳۹۲ - ساعت ۱۰:۰۶
تعداد بازدید: 110
به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس از یزد، سردار اسماعیل احمدی‌مقدم در آیین اختتامیه نخستین همایش ملی خانواده و امنیت اظهار داشت: ...

به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس از یزد، سردار اسماعیل احمدی‌مقدم در آیین اختتامیه نخستین همایش ملی خانواده و امنیت اظهار داشت: خانواده از سویی بر امنیت اجتماعی تاثیر گذار است و از سوی دیگر از امنیت اجتماعی تاثیرپذیر است.

وی ادامه داد: انسان موجودی اجتماعی است و هسته اجتماع بشر هم خانواده است که در شرایط کنونی تلاش‌های زیادی برای تغییر ماهیت خانواده‌ها می‌شود.

وی افزود: بر اساس فلسفه وجود خانواده، این نهاد از اساس واحد اجتماعی است که در آن زاد و ولد صورت می‌گیرد، پاسخگوی نیازهای بشر است و تربیت و توسعه اخلاق هم در این نهاد اجتماعی کوچک نمود پیدا می‌کند.

احمدی‌مقدم عنوان کرد: آنچه در غرب و در دوره معاصر بر اساس تفکرات غربی صورت گرفته، تلاش دارد تا با استفاده از تکنولوژی و تغییرات تکنولوژی، روش‌های زندگی را تغییر بدهد و ارزش‌های اصیل را کمرنگ کند تا چیزی از آن باقی نماند.

وی اضافه کرد: اما اینکه برخی ارزش‌ها تغییر کند طبیعی است مثل احترام گذاشتن و مدل‌های مختلف آن که از جامعه‌ای به جامعه دیگر متفاوت است اما اصل و اساس ارزش‌های مقدس زندگی مانند ازدواج غیرقابل تغییر است، فقط سن آن تغییر می‌کند.

فرمانده ناجا تصریح کرد: کاهش سن ازدواج، افزایش طلاق و کاهش امر مقدس ازدواج، گرایش به زندگی فردی و تغییر شکل خانواده‌ها از آسیب‌هایی است که فلسفه خانواده را متحول می‌کند.

وی گفت: فردی در جامعه نیز تا حدی رواج دارد و یا تغییراتی که از این دست در زندگی‌ها به وجود می‌آید نیاز به بررسی و قوانین خاص خودش را دارد تا به آسیب تبدیل نشود.

احمدی‌مقدم با بیان اینکه زندگی‌های امروزی ماشینی شده و خانواده نقش تربیتی و آموزشی خود را بسیار کمرنگ دنبال می‌کند گفت: فلسفه خانواده اندک اندک متحول می‌شود به طوری که امروز تربیت فرزندان به مهدها سپرده شده که کارایی ندارند و نمی‌توانند مانند خانواده ایفای نقش کنند.

وی عنوان کرد: بر این اساس اشتغال و کسب درآمد متحول می‌شود، شکاف نسلی به وجود می‌آید و مسائل دیگر که خانواده را دوچهره می‌کند.

وی ادامه داد: بروز تکنولوژی جدید و روش‌های جدید، اقتضائات جدیدی ایجاد می‌کند که باید این خلاءهایی که برای خانواده به وجود می‌آید را مدیریت کرد.

فرمانده نیروی انتظامی کشور منشاء آسیب‌های خانواده را وجود شبکه‌های ماهواره‌ای و استفاده مردم از ماهواره عنوان کرد و گفت: دستگاه گیرنده ماهواره تنها یک ابزار است و خطری ندارد اما این شبکه‌های ماهواره‌ای هستند که کانون خانواده را هدف گرفته و با برنامه‌هایی که پخش می‌کنند ضربه می‌زنند.

سردار احمدی‌مقدم با اشاره به اینکه طی 10 سال گذشته تماشای شبکه‌های خبری ماهواره‌ای در صدر تماشا بوده‌اند افزود: امروز این شیوه تغییر کرده و بیشتر مردم شبکه‌های فیلم، شوهای ماهواره‌ای و برنامه‌هایی که ظاهرا برای خانواده است را تماشا می‌کنند.

وی با اشاره به تاثیرگذاری سریع این شبکه‌ها گفت: این شبکه‌ها مدل لباس، نوع خودرو و موبایل، شیوه پذیرایی و غذا خوردن و برخی ارتباطات را ترویج می‌کنند که این موضوع خطرناک است.

فرمانده نیروی انتظامی کشور با تشریح تاثیرات این نوع فرهنگ غربی بیان داشت: ازدواج در سن بالا ریسک شکست زیادی دارد و تاخیر در سن ازدواج زندگی مجردی و ناهنجاری‌های ناشی از آن را به جامعه تحمیل می‌کند.

وی طلاق را عامل فروپاشی کانون خانواده دانست و عنوان کرد: از عوامل طلاق و جدایی زوجین، ازدواج در سن بالاست که شخصیت زوجین شکل گرفته و قابل تغییر نیست از این رو در مقابل یکدیگر گذشت ندارند و با انبوه مشکلات به طلاق روی می‌آورند.

سردار احمدی‌مقدم در ادامه، آموزش خانواده‌ها و توجه به این موضوع را بسیار مهم ارزیابی کرد و گفت: تنها با فرهنگ سازی می‌توان این آموزش‌ها را ارائه داد و اگر راهکاری به غیر از این باشد جوابگو نخواهد بود.

انتهای پیام/90004/و40/ظ1004
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها