امروز : دوشنبه ۲۸ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 June 18
۰۸:۰۱
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 44291
تاریخ انتشار: ۱۶ شهریور ۱۳۹۲ - ساعت ۱۴:۰۱
تعداد بازدید: 62
به گزارش خبرنگار سیاسی خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، آیت‌الله علم‌الهدی عضو مجلس خبرگان رهبری ظهر امروز در همایش نکوداشت عباسعلی ...

به گزارش خبرنگار سیاسی خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، آیت‌الله علم‌الهدی عضو مجلس خبرگان رهبری ظهر امروز در همایش نکوداشت عباسعلی کدخدایی با عنوان مرد صدق و امانت که در تالار سوره حوزه هنری برگزار شد اظهار داشت: دو مشروعیت برای این نظام قائل هستیم؛ اول مشروعیت فقهی مبتنی بر اصل ولایت فقیه که رابطه نظام را با حاکمیت الله حفظ می‌کند و دوم مشروعیت مرامی است.

عضو مجلس خبرگان رهبری تصریح کرد: مشروعیت مرامی این نظام برای ما این است که نظام را از ابزار اجرایی، آرمان‌ها و ایده‌های اسلامی و ارزش‌های دینی در همه مراحل و در همه موقعیت‌ها بدانیم.

وی ادامه داد:‌ از این رو سرمایه و محور اصلی انگیزه خدمت در این نظام باید اخلاص باشد. به طوری که اگر اخلاص در عرصه خدمت‌گزاری نظام وجود نداشته باشد، انسان‌ها به بلای شرک مبتلا می‌ شوند.

آیت‌الله علم الهدی تاکید کرد: از مصادیق برجسته شرک به خداوند این است که انسان کار خدا را برای غیرخدا انجام دهد و اگر این نظام اسلامی تحقق‌بخش همه آرمان‌های دینی و فرامین الهی است پس کار برای این نظام و خدمت در این عرصه کاری برای خداست و اگر انسان جایی که برای خدا باید کار کند برای غیر خدا کار کند طبیعی است شرک به الله است.

آیت‌الله علم‌الهدی یادآور شد: در تمام ریزش‌هایی که ما در تاریخ یک انقلاب از نیروهایی که یک روز به عنوان یک نیروی متعهد و متدین در عرصه نظام بودند داشتیم عمدتاً به خاطر فقدان اخلاص بوده است.

وی اضافه کرد:‌ معمولًا انگیزه افزایش امکانات در زندگی و با تامین معیشت محرک اصلی و اولیه انسان در هر حرکت و فعالیتی در عرصه زندگی است. جز برای انسان‌های خداپرست موحد که منافع مادی و اقتصادی و بهره‌کشی‌ها در عرصه قدرت طلبی این انسان‌ها را از یاد خدا و اقامه صلوة است غافل نمی‌کند.

عضو مجلس خبرگان رهبری ادامه داد: هیچ‌گاه موقعیت‌‌های اجتماعی ـ اقتصادی و ژست‌های سیاسی باعث نمی‌شود که این انسان‌ها در این عرصه خدمت را فراموش کنند.
وی ادامه داد: کارنامه درخشان فقیه برجسته آیت‌الله جنتی که در طول انقلاب اسلامی و در عرصه نظام به عنوان یک تابلوی شفاف در برابر بینش‌ انسان‌ها دفاع کردند. نه در این عصر و زمان بلکه در تاریخ آینده هم ثبت خواهد شد.

آیت‌الله علم‌الهدی افزود: آقای کدخدایی از چهره‌های برجسته و نشانگر این حوزه و  عرصه است.

عضو مجلس خبرگان رهبری درباره رای نیاوردن آقای کدخدایی در مجلس افزود: برادران و خواهرانی که با آرم اصولگرایی این مجلس را پر کردند و مردم متدین و دین‌مدار جامعه ما در نقاط مختلف کشور آنها را به این عنوان و موقعیت برگزیدند این موقعیت‌ها برای آنها یک عرصه امتحان است.
وی ادامه داد:‌ به ویژه با این نکته‌ای که آقای حدادعادل گفت که وقتی از آنها سوال می‌شد چرا به آقای کدخدایی رای ندادید توجیه قابل قبولی ندادند. از این رو اگر کسی قرار باشد در مقابل  بنده خدا توجیه قابل قبول نداشته باشد آیا در پیشگاه خداوند در مقام اینکه به این امانت خیانت نکرده است توضیح و عذری می‌تواند ارائه دهد؟.

وی افزود: اینکه انسان در عرصه‌ای خود را قرار دهد و از مردم رای بگیرد و از مردم رای بخواهد ولی در پای یک امتحان الهی در پای یک چهره اخلاص‌مند بعضی موقعیت‌ها و شرایط سیاسی را در نظر بگیرد و در مقابل فردی همچون حداد عادل توضیح نداشته باشد آیا در مقابل مامورین خدا در شب اول قبر توضیح خواهند داشت؟

آیت‌الله علم الهدی  در پایان خاطرنشان کرد: عرصه‌های خدمت این نظام با همه ویژگی‌ها و مزایایی که دارد برای سرنوشت یک انسان در عرصه محکمه الهی شاید خطرناک‌ترین موقعیت باشد و هر مقدار که خود را بیشتر در عرصه این نظام مطرح کنیم باید توجه داشته باشیم این خطر شدیدتر خواهد شد.
انتهای پیام/
 
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها