امروز : دوشنبه ۴ تیر ۱۳۹۷ - 2018 June 25
۱۲:۲۱
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 44299
تاریخ انتشار: ۱۶ شهریور ۱۳۹۲ - ساعت ۱۴:۰۱
تعداد بازدید: 193
به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس به نقل از اداره کل تبلیغات دفاعی وزارت دفاع، همزمان با خجسته میلاد با سعادت حضرت معصومه(س) ...

به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس به نقل از اداره کل تبلیغات دفاعی وزارت دفاع، همزمان با خجسته میلاد با سعادت حضرت معصومه(س) مراسم معارفه سردار حسین دهقان وزیر دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح و تودیع سردار احمد وحیدی با حضور سردار سرلشکر سید حسن فیروزآبادی رئیس ستاد کل نیروهای مسلح ، سردار محمد شیرازی رئیس دفتر نظامی فرماندهی معظم کل قوا و فرماندهان و مسئولان لشکری و کشوری برگزار شد.
سردار دهقان وزیر دفاع در این مراسم طی سخنانی اظهار داشت:خدا را شاکر و سپاسگزارم که توفیق خدمت سربازی فرماندهی معظم کل قوا و همکاری سربازان فداکار، ولایتمدار، جهادگر، دانشمند و تلاشگران عرصه تحقیقات و تولید قدرت دفاعی را نصیب بنده فرمود و به شکرانه این نعمت بزرگ سجده شکر و سپاس به درگاه کبریائیش می سایم و از تلاش های شبانه روزی و خالصانه وزرای دفاع پیشین خصوصاً برادر دانشمند، متقی و تلاشگرم سردار وحیدی و تمامی مسئولینی که در گذشته و در جای جای وزارت دفاع مسئولیتی بر عهده داشته اند قدردانی و تجلیل می کنم.
وزیر دفاع گفت: یکی از عرصه های تجلی و عینی سازی این باورها و اعتقادات، بخش دفاع و نیروهای مسلح عزیز ایران اسلامی اند و جایگاه فعلی نظام در حوزه های "قدرت سخت" و "قدرت نرم" محصول همین "اندیشه ها" و "اقدامات" است.
سردار دهقان با بیان اینکه کارکرد و کارویژه اصلی نیروهای مسلح عینی سازی "اقتدار ملی" در جهت حفظ و صیانت از اهداف و منابع ملی است، تصریح کرد: این مهم محقق نخواهد یافت جز در سایه فرآیندهای معطوف به "مهندسی تولید قدرت" و حداکثرسازی آن" در چارچوب اهداف، سیاست ها و راهبردهای نظام برای دستیابی به راهبردهای "بازدارندگی موثر" و "دفاع همه جانبه" و فهم، درک و تجزیه و تحلیل عمیق و همه جانبه از تحولات محیطی تأثیرگذار بر روند های امنیتی شکل دهنده محیط امنیتی جمهوری اسلامی ایران و تولید پاسخ مناسب و پیشگامانه به الزامات تأمین امنیت ملی.
وی تأکید کرد: وزارت دفاع بایستی با بهره گیری از تجارب حاصل از سه دهه تلاش پیوسته و فزاینده عرصه های تولید و تحقیق و با پشت سر گذاشتن سه نسل از فناوری ها، تغییر و تحول لازم را متناسب با الزامات و نیازهای امروز و آینده در سطوح و عرصه های مختلف و در تعامل با محیط پیرامون تجربه کند.
وزیر دفاع دولت یازدهم تصریح کرد: این مهم در سایه "پیاده سازی نظام نوآوری دفاعی "، "آینده نگاری و دیده بانی تحولات فناورانه دفاعی" و تحقق شعار "جهش فناورانه راهبردی" و پای گذاری در عرصه "فناوری نسل چهارم" میسور خواهد شد.
وی گفت: سرمایه های مادی و معنوی و انسانی موجود در وزارت دفاع و نیروهای مسلح این امید را نوید می دهد که می توان با اطمینان خاطر به سمت اهداف مورد نظر حرکت کرد.
وزیر دفاع افزود: قطعاً آنچه ما را در پیمودن این راه دشوار یاری می رساند خداباوری و یقین به نصرت الهی ،توسل به ائمه طاهرین علیهم السلام ،حفظ و صیانت از میراث گرانسنگ امام راحل(ره)و شهدای گرانقدر ،اطاعت محض از رهبری انقلاب و پیاده سازی تمام عیار فرامین ، تدابیر و سیاست های ابلاغی ایشان ، هم یابی ، همراهی ستاد کل نیروهای مسلح و همکاری و به اشتراک گذاری همه ظرفیت های نیروهای مسلح ، فعال سازی ،موثر سازی و تمرکز توانمندی ها و موضوعات اولویت دار است.
سردار دهقان در ادامه افزود:وزارت دفاع در یک نگاه سازمانی مکتبی ،دانش بنیان ،کارآفرین ،شایسته محور ،کمال طلب ،برخوردار از سرمایه انسانی بالنده و پیشگام و متعهد به خلق ارزش و تولید قدرت برای ارتقاء اقتدار دفاعی و افزایش قابلیت بازدارندگی موثر نظام در روندی مستمر، فزآینده و پرشتاب پاسخگو به مطالبات و نیازهای حال وآینده نیروهای مسلح ، نقش آفرین در سطح ملی و فراملی ، متکی بر ساختار شبکه ای و نظامات چابک پویا و روزآمد ،براساس مولفه ها و شاخص های اسلامی ، انقلابی و ارزشی و بهره مند از مدیریت جهادی و فرهنگ و روحیه انقلابی و بسیجی است.
وزیر دفاع در پایان اظهار امیدواری کرد با توکل به خدا و مساعدت و همکاری تمامی همکاران در نیروهای مسلح و وزارت دفاع بتوانم گامی فراتر و رو به پیش بر پایه سرمایه های بی نظیر موجود بردارم.
انتهای پیام/
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها