امروز : دوشنبه ۳۱ اردیبهشت ۱۳۹۷ - 2018 May 20
۰۲:۲۸
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 44316
تاریخ انتشار: ۱۶ شهریور ۱۳۹۲ - ساعت ۱۴:۰۲
تعداد بازدید: 73
به گزارش فارس به نقل از خبرگزاری‌ «ترند»، «جان کری» وزیر امور خارجه آمریکا روز گذشته (جمعه) اعلام کرد که دولت واشنگتن و جامعه بین‌المللی به حفظ فشار ...

به گزارش فارس به نقل از خبرگزاری‌ «ترند»، «جان کری» وزیر امور خارجه آمریکا روز گذشته (جمعه) اعلام کرد که دولت واشنگتن و جامعه بین‌المللی به حفظ فشار بر دولت ایران تا زمانی که تهران نگرانی‌های موجود درباره برنامه هسته‌ای‌اش را کاملا بررسی کند، متعهد است.

بر اساس این خبر، کری مدعی شد که کل 20 کشور و اقتصاد (جهان) به طور قابل توجهی حجم خرید نفت خام خود از ایران را کاهش داده‌اند؛ ما فشار قابل توجهی بر دولت ایران وارد کرده‌ایم و به همکاری با شرکای خود جهت افزایش فشارها بر ایران تا زمانیکه تهران تعهدات بین‌المللی خود را تامین کند، ادامه خواهیم داد.

دولت آمریکا مدعی است که فعالیت‌های هسته‌ای ایران بعد نظامی دارد اما تهران چنین ادعایی را موکدا رد و تاکید کرده است که به عنوان یکی از امضا کنندگان پیمان منع گسترش تسلیحات هسته‌ای (ان پی تی) و یکی از اعضای آژانس بین‌المللی انرژی اتمی، حق دستیابی به فناوری‌های صلح آمیز هسته‌ای را برای خود قائل است.

بازرسان آژانس نیز در تحقیقات متعددی که از تاسیسات هسته‌ای ایران به عمل آورده‌اند، به هیچ مدرکی دال بر انحراف فعالیت‌های هسته‌ای ایران به سوی ابعاد نظامی دست پیدا نکرده‌اند.
انتهای پیام/ص
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها