امروز : چهارشنبه ۵ اردیبهشت ۱۳۹۷ - 2018 April 25
۰۸:۳۴
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 44327
تاریخ انتشار: ۱۶ شهریور ۱۳۹۲ - ساعت ۱۴:۰۳
تعداد بازدید: 80
به گزارش خبرنگار آیین و اندیشه خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس اعزامی به مشهد مقدس، پنجمین نشست بین‌المللی مجمع جهانی حضرت علی اصغر صبح ...

به گزارش خبرنگار آیین و اندیشه خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس اعزامی به مشهد مقدس، پنجمین نشست بین‌المللی مجمع جهانی حضرت علی اصغر صبح امروز (16 شهریور ماه) در سالن آفرینش‌های هنری آستان قدس رضوی در باب‌الجواد(ع) با حضور مسئولان مجمع جهانی علی اصغر و نمایندگان کشورهای آلمان، امارات، پاکستان، هند، بحرین و افغانستان برگزار شد.

در ابتدای مراسم نماهنگ صلوات خاصه حضرت علی‌بن موسی‌الرضا(ع) جلوه خاصی به مراسم بخشید و اشک را به دیدگاه حضار مهمان کرد.

در ادامه داوود منافی‌پور دبیر مجمع جهانی حضرت علی اصغر با اشاره به برنامه‌های انجام شده در طول فعالیت 10 ساله همایش شیرخوارگان حسینی، بیان داشت: امام صادق (ع) در روایتی می‌فرماید قبل از ظهور قائم ما شیعه باید حیات خود را از کربلا بگیرد، بنابراین کربلا حیات شیعه است و حضرت علی اصغر(ع) حیات کربلاست.

وی با بیان اینکه 3 هزار منبری در پنج قاره جهان با چهار زبان مختلف برای برگزاری بهتر همایش شیرخوارگان حسینی در اولین جمعه ماه محرم شناسایی شده‌اند، افزود: با تأکید مقام معظم رهبری باید نگاه به روضه‌خوانی یک نگاه تهاجمی و طلب‌کارانه باشد تا فرهنگ کربلا در تاریخ زنده و جاودان باقی بماند.

منافی‌پور برگزاری همایش آشتی منابر شیعه را یک استراتژی برای معرفی عامل حیات کربلا دانست و خاطرنشان کرد: هنگامی که امام زمان (عج) ظهور می‌کند خودش را با امام حسین و علی اصغر به جهانیان معرفی می‌کند.

وی با بیان اینکه شهادت علی اصغر (ع) یک جریان روشنگری بوده است، ادامه داد: جریان همایش شیرخوارگان جریانی است که می‌تواند پاک کننده شبهات باشد این در حالی است که جریان‌های مختلفی در جهان مانند فعالیت صهیونیست و آمریکا تلاش‌های گسترده‌ای را انجام دادند تا همایش شیرخوارگان حسینی را به چالش بکشند ولی آنها تاکنون نتوانسته‌اند که جوابی برای اینکه چرا علی اکبر در کربلا شهید شد ارائه دهند.

دبیر مجمع جهانی حضرت علی اصغر(ع) با اشاره به معجزات حضرت موسی (ع) در برابر ساحران، اظهار داشت: همانگونه که ید بیضاء حضرت موسی (ع) به عنوان معجزه معرفی می‌شود بالاترین ید بیضاء محدودیت نیز علی اصغر است که تمام سحرها را باطل می‌کند و جریان روشنگری شیعه را رقم می‌زند.

وی در پایان برگزاری مسابقات نقاشی، شب شعر و ... با محوریت شیرخواره کربلا در ایام مختلف سال را علاوه بر همایش شیرخوارگان حسینی در اولین جمعه ماه محرم توسط مسئولان داخلی و بین‌المللی مجمع جهانی علی اصغر خواستار شد.
انتهای پیام/ک
برچسب ها:
آخرین اخبار