امروز : سه شنبه ۴ اردیبهشت ۱۳۹۷ - 2018 April 24
۲۲:۰۲
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 44337
تاریخ انتشار: ۱۶ شهریور ۱۳۹۲ - ساعت ۱۵:۰۰
تعداد بازدید: 138
بهرام دارایی مسئول بسیج اساتید دانشگاه تربیت مدرس در گفت‌وگو با خبرنگار گروه دانشگاه خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس با اشاره به ...

بهرام دارایی مسئول بسیج اساتید دانشگاه تربیت مدرس در گفت‌وگو با خبرنگار گروه دانشگاه خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس با اشاره به پیشرفت‌های چشمگیر علمی کشور در چند سال گذشته، اظهار داشت: وزارت علوم یکی از پایگاه‌های مهم کشور در تولید فکر و اندیشه است و اقتدار و آینده کشور به دست فارغ‌التحصیلان دانشگاه‌های کشور رقم می‌خورد.

وی افززود: ما اگر بتوانیم محیط آرام و بدون تنش دانشگاه‌ها که با عزت و کرامت همراه بوده است را حفظ کنیم قطعاً اقتدار جمهوری اسلامی نیز افزایش می‌یابد.

این استاد دانشگاه تربیت مدرس با اشاره به مسائل حاشیه‌‌ای دانشگاه‌ها در دولت‌های قبلی، خاطرنشان کرد: ما شاهد بودیم که در دولت‌های گذشته تنش‌هایی با هدایت از بیرون در دانشگاه‌ها به وجود می‌آمد که مشکلاتی را برای کشور به همراه داشت و دود آن نیز هم به چشم دانشگاهیان و هم به چشم مردم می‌رفت.

دارایی در ادامه افزود: این اتفاقات درسی برای ما بود تا بتوانیم محیط دانشگاه‌ها را به محیطی برای کسب علم تبدیل کنیم تا باعث اقتدار جمهوری اسلامی شود.

مسئول بسیج اساتید دانشگاه تربیت مدرس خاطرنشان کرد: وقتی ما شاهد سرعت چشمگیر پیشرفت‌های علمی کشور هستیم و جایگاه اول منطقه را به دست آوردیم نشان از منطقی بودن روند کار است و بدین معنی است که جو حاکم بر دانشگاه‌ها مطلوب بوده است، دانشجویان به وظیفه خود عمل کرده‌اند و مدیران نیز برای شکوفایی و پیشرفت علمی کشور تلاش می‌کنند.

وی با اشاره به بررسی صلاحیت وزرا توسط مجلس تصریح کرد: در بررسی صلاحیت وزرا نیز ما شاهد حساسیت بالای مجلس در خصوص وزارت علوم بودیم. ما باید به دنبال مدیریتی در وزارت علوم باشیم که با حفظ پیشرفت‌های علمی کشور آن تیم مدیریتی بتواند جو آرام و معتدل دانشگاه‌ها را نیز حفظ کند.

دارایی با تأکید بر این موضوع که باید هرچه سریع‌تر وضعیت وزارت علوم مشخص شود، گفت: ما از رئیس‌جمهور می‌خواهیم تا هرچه زودتر تکلیف وزارت علوم را مشخص کند و یک فرد معتدل را در رأس این وزارتخانه قرار دهد. عملاً ادامه کار به وسیله سرپرست و روش‌های وی در عزل و نصب‌ها شرایط دانشگاه‌ها در آستانه شروع سال تحصیلی جدید را دشوار می‌کند.

این استاد دانشگاه تربیت مدرس در ادامه افزود: ما انتظار داریم فردی با وجهه علمی قوی در رأس وزارت علوم قرار گیرد تا پیشرفت‌های علمی کشور را سرعت ببخشد و جو آرام دانشگاه‌ها را نیز حفظ کند. البته ما معتقدیم فضای دانشگاه‌ها باید سیاسی باشد اما نباید به سمت سیاسی‌بازی پیش برود.

مسئول بسیج اساتید دانشگاه تربیت مدرس، با انتقاد از عزل و نصب‌های صورت گرفته در وزارت علوم گفت: عزل و نصب‌های احساسی در وزارت علوم هیچ کمکی به دانشگاه‌های ما نخواهد کرد و مطمئناً چالش‌زا خواهد بود چرا که در همین ایام بیشترین اخبار رسانه‌ها به مسائل حاشیه‌ای دانشگاه‌ها اختصاص یافته است در حالیکه ما انتظار داریم پیشرفت‌های علمی و فضای آرام دانشگاه‌ها در صدر اخبار رسانه‌ها قرار گیرد.

بهرام دارایی در پایان خاطرنشان کرد: ما هیچ انتظار نداریم که یک مدیر در سطح بالا و یک استاد شناخته شده که در مراسمی کلیت نظام را متهم به تقلب می‌کند در رأس وزارت علوم قرار گیرد. در کشور اساتید و مدیران زیادی هستند که می‌توانند بر مسند وزارت علوم بنشینند و من معتقدم آزموده را آزمودن خطاست.
انتهای پیام/
برچسب ها:
آخرین اخبار