امروز : دوشنبه ۳ مهر ۱۳۹۶ - 2017 September 25
۱۰:۵۰
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 44338
تاریخ انتشار: ۱۶ شهریور ۱۳۹۲ - ساعت ۱۵:۰۰
تعداد بازدید: 38
به گزارش خبرنگار اقتصادی خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، در پی بازداشت دو برادر مالک یک شرکت بزرگ پتروشیمی در اصفهان به اتهام دریافت ...

به گزارش خبرنگار اقتصادی خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، در پی بازداشت دو برادر مالک یک شرکت بزرگ پتروشیمی در اصفهان به اتهام دریافت میلیاردی تسهیلات غیر قانونی از طریق شرکت‌های کاغذی و اتهامات عمده دیگر قبل از فرار از کشور، کارگران و کارکنان این پتروشیمی طی نامه‌ای خطاب به رئیس قوه قضائیه، ضمن تشکر از اقدام دستگاه قضا، از آیت الله صادق آملی لاریجانی خواستند هیئتی را برای اداره این واحد پتروشیمی تعیین کند.

این پتروشیمی ماه‌ها است که به دلیل مشکلات متعدد تعطیل شده و فعالیت نمی‌کند.

اسامی و امضای کارکنان این واحد پتروشیمی در 5 صفحه نزد خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس محفوظ است.

متن نامه کارکنان این مجتمع پتروشیمی به این شرح است:

حضرت مستطاب آیت‌الله آملی لاریجانی

ریاست محترم قوه قضائیه جمهوری اسلامی ایران،
با سلام
احتراماً اینجانبان پرسنل شرکت پتروشیمی «الف» مطلع شدیم آقای ب. ر. رئیس هیئت مدیره و مالک بیش از 50 درصد سهام شرکت توسط مسئولین محترم قوه قضائیه بازداشت گردیده تا به اتهامات ایشان رسیدگی شود.

ما پرسنل شرکت بدینوسیله تشکر و قدرانی خود را از اقدام به عمل آمده توسط آن قوه محترم اعلام می‌داریم.

نامبرده و هیئت مدیره با عملکرد خود باعث تعطیلی کارخانه، ایجاد جو نامناسب کاری، ایجاد بدهی‌های معوق تطویل المدت، ایجاد استرس در کارکنان شده‌اند.

به منظور ادامه فعالیت شرکت تقاضا‌مندیم جنابعالی هیئتی را برای اداره شرکت تعیین نمائید. بدینوسیله پرسنل شرکت نهایت همکاری‌های خود را با هیئتی که تعیین خواهید نمود اعلام می‌دارند.

امضاء کنندگان طی پنج صفحه پیوست مراتب فوق را تایید نموده‌اند.

*دریافت صدها میلیارد تومان تسهیلات به بهانه یک شرکت پتروشیمی

یک منبع آگاه در این پتروشیمی نیز در گفت‌وگو با فارس گفت: از زمانی که بیش از 50 درصد سهام این پتروشیمی در جریان خصوصی‌سازی به تملک این برادران درآمده است، از اعتبار شرکت سوء استفاده کرده و به نام این شرکت صدها میلیارد تومان تسهیلات از شبکه بانکی دریافت کردند، اما از این منابع در راستای منافع شخصی و خارج از شرکت استفاده نموده‌اند.

وی افزود: یکی از نتایج این شیوه عملکرد عدم پرداخت بدهی‌های شرکت به پالایشگاه‌ تامین کننده خوراک این شرکت بوده است که در نتیجه به دلیل قطع دریافت خوراک از پالایشگاه یاد شده مدت‌ها است که شرکت تعطیل شده است.

این منبع آگاه اضافه کرد: در حال حاضر کارگران و مدیران شرکت در خواست دارند، مطالبات کارگران و دیون شرکت از محل اموال ضبط شده متهمان پرداخت شود، تا دوباره شرکت وارد چرخه تولید شود.

بر اساس این گزارش، یکی دیگر از مجاری سوء استفاده برادران «ر» فروش محصولات مجتمع پتروشیمی یاد شده به شرکت‌های کاغذی خود این افراد در خارج از کشور بوده است.

به گونه‌ای که در واقع این افراد با خودشان معامله کرده‌اند و شرکت پتروشیمی از این افراد طلبکار است.

بر اساس این گزارش موارد یاد شده از سوی مدیران این مجتمع پتروشیمی به مقامات قضایی منعکس شده و کارکنان شرکت منتظر اقدام عاجل دستگاه قضا برای رفع مشکلات این شرکت و بازگشت یکی از بزرگترین تولید‌کنندگان محصولات پتروشیمی به چرخه تولید هستند.
انتهای پیام/ب
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها