امروز : سه شنبه ۳۰ آبان ۱۳۹۶ - 2017 November 21
۰۹:۵۳
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 4434
تاریخ انتشار: ۱۲ اردیبهشت ۱۳۹۲ - ساعت ۱۰:۰۶
تعداد بازدید: 133
به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس از لاهیجان، اسدالله عباسی امروز در جمع مدیران و مسئولان این شهرستان از پرداخت مطالبات ...

به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس از لاهیجان، اسدالله عباسی امروز در جمع مدیران و مسئولان این شهرستان از پرداخت مطالبات بازنشستگان تا پایان اردیبهشت جاری خبر داد.

وی اظهار کرد: مطالبات بازنشستگان از سال 1379 باقی مانده که سال گذشته 2 هزار و 500 میلیون تومان به صورت سهام واگذار شد و تا پایان اردیبهشت امسال نیز مبلغ 120 میلیارد تومان به حساب بازنشستگان واریز می‌شود.

نماینده ویژه رئیس جمهور در گیلان با بیان اینکه پرداخت معوقات چایکاران نیز از جیب دولت بوده است، افزود: اگر چه چای خشک این منطقه توانایی تامین نیاز کشور و حتی صادرات را دارد اما دست‌هایی در منطقه نگذاشته‌اند که این سرمایه ملی رشد پیدا کند.

وی رشد سریع جمعیتی در لاهیجان را غیر قابل پیش‌بینی خواند و تصریح کرد: تصویب فرمانداری ویژه در لاهیجان نیز در جلسه امروز هیئت دولت پیگیری می‌شود.

عباسی، لاهیجان را منطقه‌ای با ظرفیت اقتصادی بالا دانست و تصریح کرد: منطقه ویژه اقتصادی در لاهیجان تصویب شده که می‌تواند در کنار منطقه نفتی خزر رودسر، انزلی و آستارا اقتصاد گیلان را شکوفا کند.

وی یکی از نیازهای تولید در این منطقه را فرآورده‌های کشاورزی عنوان کرد و افزود: منطقه ویژه صنعتی در این منطقه با جذب سرمایه‌گذاران در قالب شرکت‌های تعاونی محقق می‌شود.

سرپرست وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی، با بیان اینکه در بخش فرآورده‌های کشاورزی جای کار بیشتر وجود دارد، خاطرنشان کرد: نباید مشکل زیست‌محیطی برای منطقه ایجاد شود.

وی ادامه داد: در دور چهارم سفرهای استانی گیلان به جمع‌بندی مصوبات سفرهای دور نخست و دوم پرداخته می‌شود.

عباسی افزود: در گذشته مسائل راه و راه‌آهن در گیلان دچار مشکل بود و اکنون 11 کیلومتر آزاد راه رشت‌ـ قزوین در رودبار باقی مانده که مقدمات برای اجرایی شدن آن در حال انجام است. کارخانه سیمان دیلمان که از مسیر منطقه گردشگری می‌گذرد باید از مسیر صنعتی جدا شود.

این مسئول، درباره مسکن روستایی و اهمیت آن برای دولت، عنوان کرد: اهمیت دادن به مقاوم‌سازی مسکن روستایی موجب جلوگیری از مهاجرت روستائیان به شهر شده است.

نماینده ویژه دولت، توسعه علم و دانش در گیلان را مهم دانست و خاطرنشان کرد: توسعه فضاهای علمی دانشگاهی در دستور کار دولت قرار می‌گیرد زیرا گیلان از نظر منابع علمی انسانی بسیار سرآمد است.

وی در مورد ساخت مصلی لاهیجان، تصریح کرد: گرچه اعتبارات این بخش به صورت استانی است اما دولت تا حد امکان اعتباری را برای این بخش در نظر می‌گیرد.

عباسی از افزایش اعتبارات و وام‌های خودکفایی خبر داد و یادآور شد: شورای عالی کار برای حق مسکن کارگران تشکیل می‌شود و اعتبارات صندوق مهر امام رضا (ع) برای رونق اشتغال و تولید افزایش می‌یابد.

وی از بیمه طلایی بازنشستگان تا پایان اردیبهشت جاری خبر داد.

انتهای پیام/2300/خ40/ظ1004
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها