امروز : پنجشنبه ۳ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 May 24
۱۷:۳۹
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 44344
تاریخ انتشار: ۱۶ شهریور ۱۳۹۲ - ساعت ۱۵:۰۰
تعداد بازدید: 26
ابراهیم خدایی رئیس سازمان سنجش آموزش کشور در گفت‌وگو با خبرنگار گروه دانشگاه خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس گفت: با توجه به برنامه ...

ابراهیم خدایی رئیس سازمان سنجش آموزش کشور در گفت‌وگو با خبرنگار گروه دانشگاه خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس گفت: با توجه به برنامه زمان‌بندی شده در سازمان امکان اعلام نتایج نهایی 92 زودتر از زمان تعیین شده وجود ندارد.

وی افزود: در دو هفته گذشته اسامی 30 هزار نفر از پذیرفته شدگان دانشگاه شاهد و فرهنگیان را اعلام کرده‌ایم و این داوطلبان برای پذیرش در مرحله دوم، دو هفته زمان داشتند که مصاحبه‌هایشان را انجام دهند.

خدایی در ادامه خاطرنشان کرد: این پروسه زمانی تا هفته جاری به طول می‌انجامد و همچنین فرآیند گزینش علمی داوطلبان حدود 4 یا 5 روز طول می‌کشد.

وی تاکید کرد: طبق این برنامه‌ریزی اعلام نتایج نهایی کنکور را برای روز 21 شهریورماه در نظر گرفته‌ایم و فقط ممکن است این زمان یکی دو روز عقب بیفتد اما اعلام نتایج زودتر از این زمان ممکن نیست.

رئیس سازمان سنجش آموزش کشور گفت: پیشنهاد ما به دانشگاه‌ها این بود که برای ورودی‌های جدید برنامه افتتاحیه‌ای جدا از سایر داوطلبان برگزار شود و دانشگاه‌ها در صورت امکان اردوی آشنایی را یک هفته دیرتر برای ورودی‌های جدید برگزار کنند.

خدایی تاکید کرد: اما در بحث تحصیلات تکمیلی اعلام نتایج به شکلی پیش رفت که دانشگاه‌ها مشکلی برای آغاز سال تحصیلی برای دانشجویان کارشناسی ارشد و دکترا ندارند، اما به دلیل فشردگی برنامه و فرآیندهای داخل سیستم آزمون سراسری مثل فرصت 10 روزه انتخاب رشته این امکان برای مقطع کارشناسی وجود ندارد.
انتهای پیام/
برچسب ها:
آخرین اخبار