امروز : دوشنبه ۷ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 May 28
۱۴:۰۴
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 44347
تاریخ انتشار: ۱۶ شهریور ۱۳۹۲ - ساعت ۱۵:۰۰
تعداد بازدید: 80
محمد رویانیان در گفت‌وگو باخبرنگار ورزشی خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، در مورد دربی 77 اظهار داشت: در کل به نظرم نتیجه چندان ...

محمد رویانیان در گفت‌وگو باخبرنگار ورزشی خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، در مورد دربی 77 اظهار داشت: در کل به نظرم نتیجه چندان راضی‌کننده نبود ما می‌توانستیم بهتر باشیم اما فشارها اجازه نداد دربی قشنگ شود و بازی بهتری دو تیم به نمایش بگذارند.

وی افزود: البته من از هواداران تشکر می‌کنم که ما را حمایت کردند اما من نمی‌توانم این را تائید کنم که هواداران راضی نبودند. چون اگر می‌باختیم چه کسی باید جواب هواداران را می‌داد. برخی‌ها طوری می‌نویسند که انگار مساوی بهتر از باخت نیست.

رویانیان ادامه داد: ‌من از شما سؤال می‌کنم کدام هوادار راضی است تیمش ببازد، آن هم در دیداری به نام دربی؟ تازه برخی هواداران هستند که دوست دارند در دربی به هر قیمتی برنده باشند اما تیم‌شان جام هم نگیرد. به نظر من فشارهای فراوان چه از طریق هواداران، رسانه‌ها و فشار بازی باعث شد که دایی و قلعه‌نویی ریسک نکنند چون آنها اجازه باخت در این بازی نداشتند و محکوم به نباختن بودند.به نظرم این مربیان آنقدر فشار رویشان بود که تصور می‌کردند اگر ببازند چیزی دیگر برای داشتن ندارند.

مدیرعامل قرمزها تاکید کرد: علی دایی اولین دربی بود که پس از چند مدت در آن حضور داشت و قلعه‌نویی هم می‌خواست رکوردش از بین نرود. به هر حال هر دو مربی مثل بازیکنان از طریق مختلف تحت فشار بودند و دوست نداشتند به هیچ قیمتی ببازند. این مربیان از طرف باشگاه، رسانه‌ها، هواداران، فضای کشور و هر لحاظی که دوست دارید محکوم به نباختن بودند و ما حتی اجازه ندادیم آنها یک کلام هم در مورد باخت حرف بزنند و فقط گفتیم با چه نتیجه‌ای برنده می‌شویم.

وی افزود: از طرف دیگر همه را با همدیگر مقایسه کردیم. به دربی 30 سال گذشته رفتیم و گفتیم این بازیکن باتعصب است و این یا آن بازیکن گل زده. اینها به بازیکنان فشار می‌آورد و قطعا باعث می‌شود ما شاهد بازی زیبا و هوادارپسندی نباشیم. یعنی ما به جای اینکه تشویق کنیم بازی قشنگ از تیم‌ها ببینیم فقط گفتیم برد می‌خواهیم و بسترهای لازم را برای دربی آماده نکردیم. این مشکل سالهاست در دربی ما وجود دارد و باید فکری به حالش کنیم.

وی در مورد پاسخ به این سؤال که چرا هواداران از این بازی‌ها که به تساوی می‌رسد، اصلا راضی نیستند، گفت: من از شما این سؤال را می‌کنم اگر ما خیلی خوب بازی می‌کردیم اما می‌باختیم چه کسی جواب 35 میلیون هوادار ما را می‌داد. آیا امروز هوادار ما سر کار، سرکلاس می‌تواند برود پس باید برای دربی‌های زیبا همه با هم کمک کنیم و با به یاد آوردن خاطرات فشارها را بیشتر نکنیم. البته گذشته‌ها ما بزرگانی داشتیم که همه بزرگ بودند و خواهند ماند اما نباید با آنها به بازیکنانی که حال حاضر هستند، فشار وارد کنیم تا مربی و بازیکن نتواند دانش خود را در دربی پیاده کند.

رویانیان در مورد برنامه‌هایش برای دربی‌های آینده نیز گفت: من به آینده پرسپولیس امیدوارم. البته من و فتح‌الله‌زاده در دربی آینده برنامه‌های ویژه‌ای داریم. یک کنفرانس و جلسه هم‌اندیشی با حضور رسانه‌ها، اهل فن و پیشکسوتان برگزار خواهیم کرد و طرح‌هایی را که در آن باعث می‌شود از فشارها کاسته شود بررسی و ورود خواهیم کرد تا یک مربی و یک بازیکن بدون فشار و استرس برد و باخت دربی یک بازی زیبا را به نمایش بگذارد.

مدیرعامل قرمزپوشان در پایان درباره داوری بازی نیز گفت: از داوری راضی نیستیم اما داور بی‌طرف بود به نظرم داوری بازی یک خرده به ما بیشتر کارکردش را نشان داد و خطاهای ما را بیشتر می‌دید اما در کل ایشان بی‌طرف بود و ما هم دیگر دربی برایمان تمام شده و حالا باید به بازی‌های دیگر فکر کنیم.
انتهای پیام/ی
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها