امروز : سه شنبه ۳ بهمن ۱۳۹۶ - 2018 January 23
۱۰:۲۹
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 44363
تاریخ انتشار: ۱۶ شهریور ۱۳۹۲ - ساعت ۱۵:۰۲
تعداد بازدید: 66
به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس از زاهدان به نقل از روابط عمومی اداره‌کل ثبت‌احوال سیستان و بلوچستان، رضا راحت دهمرده در زمینه ...

به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس از زاهدان به نقل از روابط عمومی اداره‌کل ثبت‌احوال سیستان و بلوچستان، رضا راحت دهمرده در زمینه آمار ولادت و وفات دردر پنج ماهه نخست امسال اظهار داشت: تعداد 37 هزار و 262 واقعه ولادت  در مدت فوق در استان به ثبت رسیده که از این تعداد 33 هزار و 72 واقعه در مهلت قانونی 15 روز به ثبت رسیده است.

مدیرکل ثبت‌احوال سیستان و بلوچستان بیان کرد: این میزان ثبت در مقایسه با مدت مشابه سال گذشته که 31 هزار و 187 واقعه در مهلت قانونی به ثبت رسیده بوده، رشد داشته است.

این مسئول در زمینه ثبت فوت در سیستان و بلوچستان نیز بیان کرد: هم‌چنین در این مدت، تعداد 5 هزار و 454 واقعه فوت در استان به ثبت رسیده که از این تعداد 2 هزار و 669 واقعه در مهلت قانونی 10 روز به ثبت رسیده است که در مقایسه با مدت مشابه سال گذشته که 2 هزار و 461 واقعه در مهلت قانونی به ثبت رسیده، حدود 9 درصد رشد داشته است.

دهمرده افزود: مردم سیستان و بلوچستان باید به این نکته توجه کنند که در سال‌جاری و طبق تعرفه‌های جدید قانون بودجه در صورتی که در مهلت قانونی برای ثبت ولادت و وفات به ادارات ثبت‌احوال مراجعه نکنند با جریمه روبه‌رو خواهند شد.

وی در زمینه تعرفه‌های جدید و چند نرخی بودن ثبت ولادت و وفات نیز ادامه داد: در سال‌جاری و طبق تعرفه‌های اعلامی دولت در صورت مراجعه افراد در مهلت قانونی به ادارات ثبت‌احوال کمترین هزینه خدمت از آنان اخذ خواهد شد و در صورت تاخیر در ثبت واقعه  هزینه ثبت آن واقعه در چهار بازه زمانی افزایش می‌باید.
انتهای پیام/75004/ر
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها