امروز : چهارشنبه ۵ اردیبهشت ۱۳۹۷ - 2018 April 25
۱۲:۳۵
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 44371
تاریخ انتشار: ۱۶ شهریور ۱۳۹۲ - ساعت ۱۵:۰۲
تعداد بازدید: 68
به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس از قزوین، منوچهر حبیبی پیش از ظهر امروز در جلسه کمیته غارشناسی استان قزوین اظهار کرد: غارها ...

به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس از قزوین، منوچهر حبیبی پیش از ظهر امروز در جلسه کمیته غارشناسی استان قزوین اظهار کرد: غارها جزو سرمایه‌های تاریخی استان به شمار می‌روند و بیانگر رویدادی هستند که تحقیق و پژوهش آن رویداد را مشخص می‌کند.

وی ادامه داد: تعداد غارهای شناسایی شده استان قزوین تاکنون به شش غار رسیده اما با توجه به توپوگرانی این استان احتمال افزایش آن در مناطقی مثل طارم، آوج و آبگرم و الموت وجود دارد.

معاون امور عمرانی استاندار قزوین با بیان اینکه اطلاع‌رسانی درست در خصوص غارها مردم را از وجود چنین جاذبه‌های مطلع و آن‌ها را نسبت به حفاظت از آن‌ها حساس می‌کند، بیان کرد: اگر بتوان غارهای استان قزوین را به درستی معرفی کرد امکان جذب سرمایه‌گذار در این زمینه در این استان نیز وجود دارد.

حبیبی شناسایی و معرفی غارهای استان قزوین را مورد تأکید و جزو اولویت‌های گردشگری این استان برشمرد و تصریح کرد: نقشه جانمایی غارهای استان قزوین تهیه و در اختیار میدان مربوطه به منظور معدنی هرچه بهتر آن‌ها به مردم قرار گیرد.

این مسئول عنوان کرد: همچنین مکاتبه‌ای با فرمانداران و بخشداران این استان به منظور معدنی غارهای ناشناخته موجود در استان قزوین صورت گیرد تا چنانچه غار ناشناخته‌ای در منطقه‌ای از این استان وجود دارد، شناسایی و معرفی شود.
انتهای پیام/2667/ی30
برچسب ها:
آخرین اخبار