امروز : دوشنبه ۲۸ اسفند ۱۳۹۶ - 2018 March 19
۲۰:۰۱
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 44385
تاریخ انتشار: ۱۶ شهریور ۱۳۹۲ - ساعت ۱۵:۰۳
تعداد بازدید: 110
به گزارش خبرگزاری فارس، روزنامه اماراتی البیان نوشت: با وجود اینکه ولادمیر پوتین رئیس جمهور روسیه و باراک اوباما، همتای آمریکایی وی در جریان نشست ...

به گزارش خبرگزاری فارس، روزنامه اماراتی البیان نوشت: با وجود اینکه ولادمیر پوتین رئیس جمهور روسیه و باراک اوباما، همتای آمریکایی وی در جریان نشست گروه 20 با یکدیگر دست داده و سلام و احوالپرسی کردند اما در پی اختلاف نظر آنها بر سر موضوع سوریه و ایجاد تنش در روابط شخصی فیمابین، دو طرف یکدیگر را در صفحه خود در شبکه اجتماعی فیس بوک حذف کرده اند.

البیان به نقل از روزنامه آمریکایی «دیلی راش»، نوشت: پوتین اوباما را از فهرست دوستانش در صفحه اختصاصی خود در سایت فیس بوک حذف کرده است و اوباما نیز همین پاسخ را با حذف نام پوتین از فهرست دوستانش در صفحه توئیتر داده است.

به نوشته این روزنامه آمریکایی اوباما پس از اطلاع از کار پوتین به شدت ناراحت شده بود بخصوص پس از آنکه معلوم شد جو بایدین معاون ریاست جمهوری آمریکا همچنان در فیس بوک با پوتین دوست است به همین دلیل رئیس جمهور آمریکا همتای روسی خود را از دوستی در توئیتر حذف کرد.

حذف رابطه اینترنتی روسای جمهور آمریکا و روسیه نشان دهنده بحران در روابط دو طرف است بخصوص که دو طرف گفت‌وگویی با یکدیگر ندارند و اوباما نشستی را که قرار بود ماه جاری با پوتین داشته باشد لغو کرده است.

یک روزنامه روسی نیز نوشت: ترتیب قرار گرفتن کرسی های روسای جمهور در اجلاس گروه 20 که از پنجشنبه گذشته کار خود را در شهر سن پترزبورگ آغاز کرده در آخرین لحظه تغییر کرد و به جای اینکه اسامی کشورهای شرکت کننده بر اساس حروف الفبای روسی تنظیم شود بر اساس حروف انگلیسی تنظیم شد تا روسای جمهور دو کشور نزدیک به یکدیگر نباشند.

بر اساس تنطیم حروف انگلیسی بین کرسی اوباما و پوتین کرسی روسای جمهور کشورهای آفریقای جنوبی، عربستان، کره جنوبی، ترکیه و انگلیس قرار گرفته است.
انتهای پیام/ص
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها