امروز : دوشنبه ۳۱ اردیبهشت ۱۳۹۷ - 2018 May 21
۲۱:۰۹
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 4442
تاریخ انتشار: ۱۲ اردیبهشت ۱۳۹۲ - ساعت ۱۰:۰۶
تعداد بازدید: 205
به گزارش خبرنگار جامعه فارس، ایرج روغنچی، مربی و کوه‌نورد فدراسیون کشور برای پاسداشت و ترویج شعار محیط زیست امسال(خاک پاک، آب پاک و انسان سالم) مسیر ...

به گزارش خبرنگار جامعه فارس، ایرج روغنچی، مربی و کوه‌نورد فدراسیون کشور برای پاسداشت و ترویج شعار محیط زیست امسال(خاک پاک، آب پاک و انسان سالم) مسیر 2000 کیلومتری را با دوچرخه که از بافق کرمان تا تبریز را شمال می‌شود، رکاب می‌زند.

وی اظهار داشت: برای ترویج شعار امسال محیط زیست این مسیر را طی 20 روز رکاب می‌زنم.

روغنچی درباره مسیرهایی که طی این 20 روز رکاب زده است و قرار است از آنجا عبور کند، بیان داشت: مسیر از شهر بافق کرمان آغاز شده است و هم‌اکنون شهرهای بافق، سیرجان، شهرستان شهر بابک که 12 هزار سال قدمت تاریخی دارد، هرات، بوانات، صفاشهر، ایزدخواست، آباده، شهر‌رضا، اصفهان، میمه، دلیجان، قم و تهران را پشت سر گذاشته ‌ام.

واین صفیر دوستدار طبیعت ادامه داد: شهرهای باقی‌مانده که باید تا هفته آتی پشت سر گذارم شامل البرز، قزوین، تاکستان، خرم‌دره، بستان‌آباد و در نهایت تبریز می‌شود.

وی که 47 سال سن دارد، درباره سختی‌های مسیر، اظهار داشت: سختی‌های مسیر بیشتر مسائل انسانی را در بر می‌گیرد. تا مسائل طبیعی.

روغنچی با بیان اینکه سازمان محیط زیست کشور او را به عنوان صفیر دوستدار طبیعت معرفی کرده است، خاطرنشان کرد: پیش از این هم در خردادماه سال 91 طرح ملی البرز تا خلیج فارس را برای حمایت از خلیج فارس با رکاب زندن اجرایی کردم.

انتهای پیام/ 
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها