امروز : دوشنبه ۷ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 May 28
۱۰:۴۶
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 44430
تاریخ انتشار: ۱۶ شهریور ۱۳۹۲ - ساعت ۱۶:۰۲
تعداد بازدید: 31
عضو جدید شورای اسلامی شهر تهران هر یک از دو جریان اصلی شورا را دارای رای قابل توجه و برابر برای دو گزینه اصلی تصدی شهرداری دانست و پیش بینی کرد هر دو ...

عضو جدید شورای اسلامی شهر تهران هر یک از دو جریان اصلی شورا را دارای رای قابل توجه و برابر برای دو گزینه اصلی تصدی شهرداری دانست و پیش بینی کرد هر دو کاندیدا به مرحله دوم انتخاب شهردار راه می یابند.

محمد سالاری در گفت وگو با خبرنگار اجتماعی فارس درباره جلسه انتخاب شهردار گفت: جلسه روزهای یکشنبه طبق روال غیرعلنی است و جلسه فردای شورا هم غیرعلنی برگزار می شود. عرف انتخاب شهردار هم در گذشته به این صورت بوده که معمولا به صورت غیرعلنی رای گیری می شود و بعد در صحن علنی هم آرا دوباره اعلام می شود.

وی درباره شانس محسن هاشمی و محمدباقر قالیباف برای شهردار شدن گفت: هر دو کاندیدا رایزنی های گسترده ای انجام داده اند و با توجه به اینکه وزن دو جریان اصلاحات و اصولگرایی در شورا تقریبا برابر است و هر یک نیمی از ظرفیت شورا را در اختیار دارند و این را در انتخابات هیات رئیسه نیز دیدیم، فکر می کنم هر دو کاندیدا به مرحله دوم راه می یابند.

عضو شورای شهر درباره مکانیسم انتخاب شهردار تهران گفت: در چندین جلسه که پیش از این به صورت غیر علنی با اعضای شورای شهر داشته ایم، درباره مکانیسم انتخاب شهردار بحث کردیم که در آن جلسات نهایتا تصمیم گرفته شد هر گزینه ای که بیش از 10 رای بیاورد، به مرحله دوم برود و در صحن علنی شورا به مدت نیم ساعت برنامه های خود را تشریح کند و از بین گزینه های نهایی یکی انتخاب شود.

وی تصریح کرد: البته این تصمیم گیری ها مصوبه شورا نیست و اعضا می توانند به آنها اعتراض کنند، چون جلسات آن زمان غیررسمی بوده و به صورت تعاملی برگزار شده است. اما به هر حال فعلا قرار شده به این صورت عمل کنیم.
انتهای پیام/
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها