امروز : شنبه ۵ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 May 26
۱۳:۰۶
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 44434
تاریخ انتشار: ۱۶ شهریور ۱۳۹۲ - ساعت ۱۶:۰۲
تعداد بازدید: 65
به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، آقای «عادل بن احمد الجبیر» سفیر عربستان سعودی در ایالات متحده آمریکا و مشاور سابق سیاست خارجی ...

به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، آقای «عادل بن احمد الجبیر» سفیر عربستان سعودی در ایالات متحده آمریکا و مشاور سابق سیاست خارجی «عبدالله بن عبدالعزیز» پادشاه عربستان که مسئول روابط با آیپک (بزرگترین لابی اسرائیل در آمریکا) می‌باشد، طی هفته گذشته تاکنون جلسات متعددی را با آقای «جیسون آیزاکسون» مدیر امور بین‌الملل آیپک داشته است.

سفیر عربستان در واشنگتن در این ملاقات‌ها تلاش کرده تا از طریق روابط قدیمی و مستمر آیپک با نمایندگان حزب جمهوری خواه کنگره که اکثریت کنگره آمریکا را در اختیار دارند، بهره برده و به تشویق آنها جهت موافقت با اقدام نظامی علیه سوریه پرداخته تا در نهایت با اخذ مجوز حمله به سوریه، اهداف و مقاصد کشورش را بدین‌وسیله محقق نماید.

سفارت عربستان در این رابطه مبلغ 50 میلیون دلار در اختیار آیپک گذاشته تا در این رابطه هزینه نماید.

از میان 281 سازمان یهودی و 250 اتحادیه منطقه‌ای، یکی از مهم‌ترین لابی‌های یهودیان در آمریکا، کمیته امور عمومی آمریکا و اسرائیل موسوم به «آیپک» می‌باشد کار از دهه 1950 شروع به فعالیت نموده و از همان بدو تاسیس، یکی از اهداف این کمیته نفوذ در کانون‌های قدرت ایالات متحده جهت حمایت از اسرائیل بوده است.

سازمان آیپک مادر تمامی سازمان‌های یهودی آمریکا و در واقع بزرگ‌ترین آن‌هاست که با ارتباط تنگاتنگ با بیش از 60 اتحادیه دیگر، مسئول ایجاد کانال‌های جدید برای نفوذ رژیم صهیونیستی در تصمیمات مهم ایالات متحده نیز می‌باشد.

مقر اصلی آیپک در «کپتال هیل» واشنگتن دی سی می‌باشد و این موقعیت، امتیاز ویژه‌ای را برای دستیابی و دسترسی سهل‌تر به هرم قدرت به این سازمان داده است. زمانی که از اعضا و عناصر سازمان آیپک سخن به میان می‌آید، فهرستی طولانی از اسامی افراد و اشخاص بانفوذ در سیاست خارجی آمریکا به چشم می‌خورد.

حمله گسترده و حتی محدود، تکمیل کننده سناریویی صهیونیستی – سعودی (حمله شیمیایی ارتش سوریه به مردم) در رابطه با سوریه می‌باشد که مقامات سعودی در مسیر تحقق آن به نحوی تمام توان مالی و حیثیتی خود را به کار گرفتند، که در صورت عدم انجام عملیات آمریکا در سوریه شکست سختی را در عرصه منطقه ای متحمل خواهند شد.
انتهای پیام
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها