امروز : جمعه ۱ تیر ۱۳۹۷ - 2018 June 22
۲۳:۰۷
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 44435
تاریخ انتشار: ۱۶ شهریور ۱۳۹۲ - ساعت ۱۶:۰۲
تعداد بازدید: 42
به گزارش فارس به نقل از خبرگزاری «رویترز»، درحالیکه مقامات دولت واشنگتن و از جمله «جان کری» وزیر امور خارجه آمریکا در تلاش برای ایجاد یک ائتلاف ...

به گزارش فارس به نقل از خبرگزاری «رویترز»، درحالیکه مقامات دولت واشنگتن و از جمله «جان کری» وزیر امور خارجه آمریکا در تلاش برای ایجاد یک ائتلاف بین‌المللی برای حمایت از گزینه حمله به سوریه هستند،‌ «باراک اوباما» رئیس جمهور آمریکا امروز شنبه خطاب به مردم کشورش که از جنگ خسته شده‌اند، مدعی شد که آمریکا باید از حمله نظامی محدود علیه سوریه استفاده کند تا مانع حملات آتی دولت دمشق با استفاده از تسلیحات شیمیایی شود.

اوباما در عین حال تاکید کرد که او نمی خواهد وارد یک جنگ پرهزینه و طولانی دیگر شود.

رئیس جمهور آمریکا که قرار است روز سه شنبه هفته آتی درباره موضوع سوریه با مردم آمریکا سخن بگوید، در سخنرانی اینترنتی و رادیویی هفتگی خود ادعا کرد که: این (حمله به سوریه) یک عراق و افغانستان دیگر نخواهد بود؛ هر گونه اقدامی که ما عملی کنیم هم به لحاظ زمانی و هم گستره، محدود خواهد بود؛ هدف از این اقدام ممانعت از این است که دولت سوریه بار دیگر از گاز سمی مردم خود را هدف نگیرد و توانایی دولت سوریه برای چنین کاری کاهش پیدا کند.

اوباما در ادامه سخنرانی خود گفت: من می دانم که مردم آمریکا بعد از یک دهه جنگ خسته شده‌اند حتی با وجود اینکه جنگ در عراق به پایان رسیده و جنگ در افغانستان نیز رو به کاهش است؛ به همین دلیل است که ما نظامیان خود را وسط جنگ یکی دیگر قرار نمی‌دهیم.

رئیس جمهور آمریکا مدعی شد که ناکامی در پاسخگویی به حملات شیمیایی اخیر در سوریه که واشنگتن دولت «بشار اسد» رئیس جمهور سوریه را عامل آن می‌داند، با افزایش احتمال حملات شیمیایی آتی از سوی دولت سوریه و گروه‌های تروریستی و سایر کشورها، امنیت ملی آمریکا را تهدید می‌کند.

اوباما مدعی شد: ما ایالت متحده آمریکا هستیم و نمی‌توانیم چشمان خود را بر روی تصاویری شبیه تصاویری که از سوریه بیرون می‌آید، ببندیم.

درحالیکه اوباما هفته گذشته اعلام کرد که درصدد است تا مجوز کنگره آمریکا برای اقدام نظامی علیه سوریه را بگیرد، نه قانونگذاران دموکرات و نه جمهوریخواه کنگره آمریکا تمایلی برای حمله به سوریه از خود نشان نداده اند که علت این امر تا حدی این است که آمریکایی ها قاطعانه مخالف درگیر شدن کشورشان در یک درگیری دیگر در خاورمیانه هستند.
 
تلاش اوباما برای توجیه جنگ طلبی های دولت آمریکا در حالی ادامه دارد که نتایج نظرسنجی های اخیر نشان می دهد که اکثریت مردم آمریکا مخالفت دخالت نظامی کشورشان در سوریه هستند و در مقابل مخالفت 56 درصدی آمریکایی ها، تنها 19 درصد از مردم این کشور از حمله به سوریه حمایت می کنند.
انتهای پیام/ص
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها