امروز : دوشنبه ۳۰ بهمن ۱۳۹۶ - 2018 February 19
۲۲:۳۴
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 44437
تاریخ انتشار: ۱۶ شهریور ۱۳۹۲ - ساعت ۱۶:۰۲
تعداد بازدید: 93
به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس به نقل از خبرگزاری آلمان، « روخوس میش» محافظ «آدولف هیتلر» رهبر حزب نازی آلمان، در سن 96 سالگی ...

به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس به نقل از خبرگزاری آلمان، « روخوس میش» محافظ «آدولف هیتلر» رهبر حزب نازی آلمان، در سن 96 سالگی درگذشت.

میش چهره‌‌ای جنجالی و آخرین کسی بود که در روزهای پایانی زندگی هیتلر وی را دیده بود.

وی یکی از 2 محافظ هیتلر در سال 1940 بود و وظایف گسترده‌ای داشت از جمله پاسخ دادن به تماس‌های تلفنی و خوشآمدگویی به مقامات. تقریبا میش همیشه هیتلر را همراهی می‌کرد.وی از هیتلر با عنوان «رئیس» یاد می‌کرد و هرگز از نقش خود فاصله نگرفت.
پس از اینکه در پایان جنگ جهانی دوم هیتلر، «اوا براون» همسرش و دیگر سران نازی در پناهگاه خودکشی کردند و نیروهای متفقین خاک آلمان را اشغال کردند میش همچنان چندین روز در پناهگاه ماند.

نیروهای شوروی میش را دستگیر کردند و به مدت 9 سال به روسیه بردند. وی پس از آزادی به برلین برگشت و در مصاحبه‌های متعددی دیدگاه‌های خود را درباره هیتلر ابراز کرد و گفت که هیتلر فردی خشن و هیولاصفت نبود.

میش تاکید داشت که اگر با کمونیست‌ها مخالفت نمی‌کرد، هرگز به سیاست و  حزب نازی علاقمند نمی‌شد. البته امنیت شغلی نیز یکی دیگر از عواملی است که باعث شد تا وی به «اس‌اس‌ها» بپیوندد.
عامل مرگ میش سکته مغزی اعلام شده است.
انتهای‌پیام/ص
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها