امروز : چهارشنبه ۱ شهریور ۱۳۹۶ - 2017 August 23
۲۳:۰۷
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 44439
تاریخ انتشار: ۱۶ شهریور ۱۳۹۲ - ساعت ۱۶:۰۲
تعداد بازدید: 42
به گزارش خبرنگار دفتر منطقه‌ای فارس در دوشنبه، «لیلا مشیر» نماینده صندوق کودکان سازمان ملل در تاجیکستان در دیدار با سفیر ایران تأکید کرد که زمینه ...

به گزارش خبرنگار دفتر منطقه‌ای فارس در دوشنبه، «لیلا مشیر» نماینده صندوق کودکان سازمان ملل در تاجیکستان در دیدار با سفیر ایران تأکید کرد که زمینه ایران‌گرایی در تاجیکستان حتی پیش از استقلال این کشور نیز به وضوح قابل لمس بود و این خود عامل مؤثری در افزایش همکاری‌ بین 2 کشور است.

این ملاقات در محل سفارت جمهوری اسلامی ایران و با هدف افزایش همکاری سفارت ایران و این سازمان برای ایجاد و اجرای ساخت طرح‌های سودمند در تاجیکستان و بهره‌گیری از تجربیات بدست آمده جمهوری اسلامی ایران در طول همکاری‌ها و مناسبات دیرینه 2 کشور در عرصه‌های گوناگون صورت پذیرفت.

مشیر ضمن تأکید بر اهمیت و لزوم بهره‌گیری از توانمندی‌های کشور در جهت چگونگی امکان استفاده از تجربیات موجود در نحوه ایجاد همکاری‌های لازم ایران با سازمان یونیسف در تاجیکستان برای طراحی و ایجاد برنامه‌های جامع و دراز مدت تخصصی با هدف ارتقاء سطح آگاهی مردم تاجیک در حوزه‌های مختلف که نهایتا بهبود وضع معیشت، بهداشت فرد و خانواده، کاهش مرگ و میر کودکان، جلوگیری از ابتلا به بیماری‌های واگیردار و سایر مسائل در حوزه‌های اجتماعی و فرهنگی و... را برای آنان به ارمغان خواهد داشت، خواهان ارائه نظرات، پیشنهادات و راهنمایی‌های سفیر کشورمان در باب عملیاتی ساختن و اجرای این مهم در کشور تاجیکستان شدند. 

شعردوست نیز ضمن خوش‌ آمدگویی به مشیر و استقبال از پیشنهاد مطرح شده، حضور وی برای تاجیکان را به ‌واسطه عضویت در سازمان بین‌المللی و از سوی دیگر آشنایی با ایران و امکانات و پتانسیل‌های موجود کشور در ایجاد و اجرای این پروژه، مهم و بسیار سازنده خواندند و با تشریح روابط نزدیک و همکاری‌های سازنده صورت گرفته میان ایران و تاجیکستان، نگاه جمهوری اسلامی ایران را در کلیه روابط و همکاری‌ها، به‌ویژه در بحران جنگ داخلی و پس از استقلال این کشور مبتنی بر کمک و مساعدت، فارق از هرگونه چشم داشتی دانست.

وی در ادامه تأکید کرد که ایران هم نسبت به تاجیکستان نگاهی بسیار روشن در زمینه همکاری‌های مشترک دارد و مردم و مسئولین تاجیکستان در مقاطع مختلف از زمان جنگ و زمان استقلال تا به امروز همواره ایران را در شرایط سخت در کنار خود احساس کرده‌اند و این همراهی و همدلی، موضوعی است که مقامات 2 کشور همواره بر لزوم حفظ آن تأکید کرده‌اند.

سفیر کشورمان همچنین با تأکید بر وجود پتانسیل‌های قابل بهره‌برداری و امکان استفاده از تجربیات، دانش و تخصص موجود در کشور، برای همکاری‌های لازم با نمایندگی صندوق کودکان سازمان ملل، ایجاد و تنظیم تفاهم نامه‌های جامع میان یونیسف، ایران و تاجیکستان از سوی نمایندگی این سازمان و سپس طراحی و ارائه برخی پروژه‌های مقطعی و یا دراز مدت در قبال تفاهم‌نامه سه‌جانبه اعلام آمادگی کرد.
انتهای پیام/.
برچسب ها:
آخرین اخبار