امروز : یکشنبه ۲۷ اسفند ۱۳۹۶ - 2018 March 18
۰۵:۲۶
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 44445
تاریخ انتشار: ۱۶ شهریور ۱۳۹۲ - ساعت ۱۶:۰۳
تعداد بازدید: 51
به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، «در مورد سوریه، منتظر اعتراضاتی از جنس آنچه که در رابطه با حمله به عراق در هالیوود شکل گرفت ...

به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، «در مورد سوریه، منتظر اعتراضاتی از جنس آنچه که در رابطه با حمله به عراق در هالیوود شکل گرفت نباشید»، این حرف «ادوارد اسنر»، یکی از مجریان مشهور تلویزیون آمریکاست.

«اسنر» که خود یکی از مخالفان حمله نظامی به سوریه است، در ادامه می‌افزاید: اهالی هالیوود از این می‌ترسند که به آنها برچسپ ضد سیاه (نژادپرستی) زده شود. 

سال 2003 در پی حمله به عراق موجی از اعتراضات ضد جنگ در هالیوود شکل گرفت، از جمله آنکه «مارتین شین» و «شان پن» به بغداد سفر کردند، نامه‌ای اینترنتی خطاب به «جورج بوش»، رئیس جمهور وقت آمریکا، به امضاء جمعی از بازیگران هالیوود از جمله «ادوارد انسر» منتشر شد و جمعی از بازیگران از جمله «مت دمون»، «الک بالدوین»، «تیم رابینز» و «باربارا استریسند» در نامه‌هایی جداگانه از رئیس جمهور خواستند که به این جنگ پایان دهد.

«مایک فارل»، ستاره سینما و تلویزیون آمریکا نیز یکی دیگر از کسانی است که اعتراض خود به حمله نظامی علیه سوریه را علنا اعلام کرده است، وی در جریان جنگ عراق نیز یکی از جلوداران اعتراضات به سیاست‌های جنگ‌طلبانه آمریکاست.

«فارل» هم‌عقیده با «اسنر» در اینباره می‌گوید: خبرهای خوب برای رئیس‌جمهور «اوباما» این است که در جریان حمله به سوریه دیگر از آن جنبش‌های ضد جنگ هالیوود خبری نخواهد بود.

وی افزود: البته این نه به این خاطر است که آنها مخالف این مسئله نباشند، بلکه این مخالفت‌ها متاسفانه سازمان‌دهی نشده و شاید هم هیچگاه این اتفاق نیافتد. مسلما موج اعتراضات علیه جنگ در عراق در زمان حاکمیت «بوش»، جمهوریخواهی که محبوبیت زیادی در هالیوود نداشت خیلی بیشتر از اعتراضات علیه حمله موشکی به سوریه آنهم در زمان حاکمیت «اوباما» است، دموکراتی که توانست میلیون‌ها میلیون دلار کمک‌های مالی از حاتم‌بخشی‌های اهالی هالیوود برای کمک به ستادهای انتخاباتی خود جمع‌آوری کند. 

«اسنر»، 83 ساله و «فارل»، 74 ساله هر دو در مصاحبه با نشریه سینمایی «هالیوود رپیورتر» به شدت از اینکه اوباما طرفدار یک حمله نظامی ابراز تاسف و ناامیدی کردند.

«فارل» و «اسنر» در ادامه تاکید کردند که حتی اگر اوباما بتواند شواهدی مستدل مبنی بر حمله شیمیایی دولت سوریه به شهروندانش ارائه دهد، در آنصورت هم حمله نظامی به سوریه غیرموجه خواهد بود. در این مورد باید یک تصمیم‌گیری در سطح بین‌المللی وجود داشته باشد و «اوباما» نیز باید دنباله رو این قانون باشد نه اینکه بخواهد در برابر چنین تصمیمی خود نمایی کند.

«اسنر» نیز در ادامه افزود: نبود حرکتی سازمان‌یافته علیه جنگ در سوریه به خاطر مشکل محدودیت زمانی نیز هست، «بوش» برای حمله به عراق ماه‌ها وقت صرف کرد و این مدت برای شکل گیری یک جنبش ضد جنگ کافی بود.

«اسنر» گفت: تلاش‌های ناموفق برای جلوگیری از جنگ در عراق باعث شد فعالییون جناح چپ از خودراضی‌تر از قبل شوند،  ما میلیون‌ها نفر را را داشتیم که به خاطر اعتقادات مذهبی‌اشان با جنگ به عراق مخالف بودند، در واقع مخالفت با اقدامی کاملا غیرقانونی بود، همانطور که بعدا برهمه آشکار شد، آیا اتفاقی افتاد؟ آیا بوش در دادگاه‌های عالی عدالتخواه مجازات شد؟

وی افزود: ما در این کشور (آمریکا) بارها بارها درگیر جنگ‌های اشتباه شده‌ایم، که اگر تاریخ را مرور کنیم نمی‌توانیم باور کنیم.

به گزارش هالیوود ریپورتر، «اسنر» یکی دیگر از دلایلی که برخی از هالیوودی‌ها از مخالفت با جنگ علیه سوریه اجتناب می‌کنند، ترس از این است که به آنها لقب نژاد پرست داده شود.

این مجری تلویزیونی گفت: خیلی‌ها دوست ندارند که به خاطر مخالفت با اوباما به آن‌ها انگ ضد سیاه (نژادپرست) زده شود.

وی افزود: رئیس جمهور ما خواه جمهوری‌خواه باشد، خواه دموکرات، کنگره ما می‌خواهد جمهوری‌خواه باشد، می‌خواهد دموکرات باشد، طرفدار این جنگ لعنتی فرقی نمی‌کند، وقت آن رسیده که دست از بلوف زدن برداریم و پاسخگو باشیم.  

به گزارش هالیوود ریپورتر، «فارل» و «اسنر» در ادامه به اتفاق در این مسئله نیز هم‌عقیده بودند که حمله به سوریه یکی از اشتباهات فراوانی است که اوباما مرتکب شده است. 

«اسنر» در ادامه اذعان داشت: من به «اوباما» رأی دادم ولی از این بابت به هیچ عنوان به خودم افتخار نمی‌کنم، او نتوانست برای کشورش خودش را به آب و آتش بزند، او ثابت کرد که یک سیاستمدار است و نه رئیس جمهور من. بسیاری است مردم امیدشان ناامید شد--با خیانت‌هایی که ارتباط با آنها انجام گرفت، به خصوص در قضیه جاسوسی سازمان امنیت ملی آمریکا از مردم... مردم در این ماجرا خیلی صدمه دیدند. 

«فارل» نیز در ادامه سخنان اسنر، افزود: من به طرز دیوانه‌کننده‌ای از سیاست‌های خارجی رئیس جمهور؛ از استفاده او از هواپیماهای بدون سرنشین و صدور مجوز ادامه کار زندان گوانتانامو گرفته تا جنگ‌طلبی‌ها و همچنین تاکید او بر جنگ بیش از پاسخ‌های دیپلماتیک به شدت ناامید شد‌ه‌ام، می‌دانم که بقیه مردم هم چنین احساسی دارند.

وی گفت: هالیوودی‌ها همانقدر که به اوباما علاقه دارند از حواشی صحبت علیه اوباما نیز می‌ترسند و به همی خاطر است که نمی‌تواند بسیج شوند.
انتهای پیام/ ا
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها