امروز : سه شنبه ۱ اسفند ۱۳۹۶ - 2018 February 20
۲۲:۱۶
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 44458
تاریخ انتشار: ۱۶ شهریور ۱۳۹۲ - ساعت ۱۷:۰۱
تعداد بازدید: 121
به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، اسحاق جهانگیری معاون اولین رییس جمهور در حاشیه مراسم تودیع و معارفه دبیران فعلی و اسبق هیئت ...

به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، اسحاق جهانگیری معاون اولین رییس جمهور در حاشیه مراسم تودیع و معارفه دبیران فعلی و اسبق هیئت دولت و در جمع خبرنگاران در خصوص مهمترین تصمیمات ستاد مبارزه با مفاسد اقتصادی گفت: یکی از مهمترین مشکلات پیش روی نظام که به یکی از مطالبات اصلی مردم و رهبری تبدیل شده، مبارزه با مفاسد اقتصادی است و نباید از این موضوع فرار کنیم.

وی افزود : این واقعیتی است که امروز متأسفانه در اقتصاد ما، هم به دلیل دولتی بودن اقتصاد و هم به دلایل دیگر مقداری دامنه اش وسیع تر شده است.

جهانگیری گفت : مدتی بود که جلسه مسئولین سه قوه برای مبارزه با مفاسد اقتصادی تشکیل نمی شد و در جلساتی که دولت دعوت می کرد برخی دستگاه ها شرکت نمی کردند اما خوشبختانه در جلسه ای که اخیراً برگزار شد، نمایندگان عالیرتبه از قوه قضائیه، مجلس شورای اسلامی و دولت حضور داشتند و در این جلسه بیشتر روی راهکارهای پیشگیری از مفاسد اقتصادی تاکید شد.

وی افزود: به صورت مشخص در دستگاه ها، گلوگاه هایی وجود دارد که اگر آنها را اصلاح و بر آنها تمرکز کنیم، می شود به صورت ریشه ای از فساد جلوگیری کرد.

معاون اول رئیس جمهور گفت: در عین حال مواردی وجود دارد که به صورت خاصی در دستور کار دستگاه های اطلاعاتی امنیتی و نیز قوه قضائیه است.

جهانگیری گفت : قرار شد از برخی پرونده های بزرگی که اتفاق افتاد، مثل پرونده 3 هزار میلیارد تومانی که به یک موضوع ملی تبدیل شد، آسیب شناسی شود.

وی افزود : اکنون که احکام این پرونده صادر شده است، اگر آسیب شناسی دقیقی انجام شود که چه عواملی موجب شکل گیری چنین فسادی شد، می تواند به پیشگیری کمک کند.

جهانگیری با بیان اینکه هر سه قوه نشان دادند که در مبارزه با فساد عزم جدی دارند، گفت: در اولین جلسه این ستاد در دولت یازدهم درباره این موضوع بحث و قرار شد جلسات به صورت منظم حداقل در ماههای اول 15 روز یک بار برگزار شود.
انتهای پیام/
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها