امروز : سه شنبه ۳ بهمن ۱۳۹۶ - 2018 January 23
۱۵:۵۵
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 44460
تاریخ انتشار: ۱۶ شهریور ۱۳۹۲ - ساعت ۱۷:۰۱
تعداد بازدید: 55
الله‌یار ملکشاهی نماینده مردم کوه‌دشت در مجلس شورای اسلامی در گفت‌وگو با خبرنگار پارلمانی خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس با اشاره به ...

الله‌یار ملکشاهی نماینده مردم کوه‌دشت در مجلس شورای اسلامی در گفت‌وگو با خبرنگار پارلمانی خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس با اشاره به جلسات کمیسیون قضایی مجلس در روزهای پنجشنبه، جمعه و امروز گفت: به دنبال تعطیلی مجلس، جلسات کمیسیون قضایی در مشهد برگزار شد و در جلسات کمیسیون در این سه روز طرحهای آیین دادرسی جرایم نیروهای مسلح و آیین جرایم الکترونیکی مورد بررسی و تصویب قرار گرفت و بدین ترتیب کار بررسی آنها در کمیسیون به پایان رسید.

وی افزود: بر اساس قانون آیین دادرسی جرایم الکترونیکی، قوه قضائیه موظف می‌شود تا با تشکیل سامانه‌های خاص الکترونیکی سرعت و دقت خود را در رسیدگی به جرایم و احقاق حق مردم در این حوزه بالا ببرد.

رئیس کمیسیون قضایی مجلس اظهار داشت: در قانون آیین دادرسی نیروهای مسلح نیز تشکیلات آن به طور دقیق تعریف شد و بر اساس آن دادگاه‌ها در این بخش به دادگاه نظامی 1، نظامی 2، تجدیدنظر، نظامی 1 و 2 در زمان جنگ تقسیم می‌شود.

ملکشاهی خاطرنشان کرد: همچنین در این قانون مقرر شد تا حقوق و مزایای قضات این دادگاه‌ها با حقوق و مزایای قضات دادگستری برابر باشد.

لازم به ذکر است که دو طرح قانونی فوق‌الذکر مشمول اصل 85 قانون اساسی بوده و نیازی به تصویب در صحن علنی مجلس ندارد و برای تأیید به شورای نگهبان فرستاده می‌شود.
انتهای پیام/
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها