امروز : شنبه ۵ اسفند ۱۳۹۶ - 2018 February 24
۲۲:۱۳
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 44465
تاریخ انتشار: ۱۶ شهریور ۱۳۹۲ - ساعت ۱۷:۰۲
تعداد بازدید: 59
به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، به نقل از پایگاه اطلاع رسانی وزارت بهداشت، سیدحسن هاشمی امروز در حاشیه ملاقات دکتر علاءالوان ...

به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، به نقل از پایگاه اطلاع رسانی وزارت بهداشت، سیدحسن هاشمی امروز در حاشیه ملاقات دکتر علاءالوان مدیر منطقه مدیترانه شرقی سازمان جهانی بهداشت با وی با بیان این مطلب گفت: برخلاف ادعای مجامع جهانی مبنی بر عدم تحریم دارویی و تجهیزات پزشکی علیه ایران، متأسفانه این تحریم‌ها به طور غیرمستقیم وجود دارد.
 
وی در توضیح گفت: تحریم بانک‌ها در واقع به نوعی بر تحریم داروها و تجهیزات پزشکی تأثیرگذار است.
 
هاشمی از دکتر علاء الوان مدیر منطقه مدیترانه شرقی سازمان جهانی بهداشت درخواست کرد که با انجام رایزنی‌های لازم با بان‌کی‌مون دبیرکل سازمان ملل متحد، زمینه برداشتن تحریم‌ها حداقل از یکی از بانک‌ها فراهم شود تا جمهوری اسلامی ایران بتواند داروها و تجهیزات پزشکی مورد نیاز خود را از طریق این بانک تهیه کند.
 
راه‌اندازی اولین مرکز همکاری‌های مراقبت‌های بهداشتی در ایران
 
وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی در ادامه با اشاره به تجارب موفق جمهوری اسلامی ایران در نظام مراقبت‌های اولیه بهداشتی در منطقه که مورد تأیید سازمان جهانی بهداشت است، گفت: در دیدار با مدیر منطقه‌ مدیترانه شرقی سازمان جهانی بهداشت خواستار راه‌اندازی اولین مرکز همکاری‌های مراقبت‌های بهداشتی در مناطق روستایی و شهری از طرف این سازمان شده‌ایم.
انتهای پیام/
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها