امروز : چهارشنبه ۲ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 May 23
۱۰:۴۷
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 44467
تاریخ انتشار: ۱۶ شهریور ۱۳۹۲ - ساعت ۱۷:۰۲
تعداد بازدید: 40
به گزارش خبرگزاری فارس، پایگاه خبری – تحلیلی «آلترنت» در گزارشی به قلم «مدیا بنیامین»، به تلاش «جان کری» وزیر امور خارجه آمریکا برای همراه کردن ...

به گزارش خبرگزاری فارس، پایگاه خبری – تحلیلی «آلترنت» در گزارشی به قلم «مدیا بنیامین»، به تلاش «جان کری» وزیر امور خارجه آمریکا برای همراه کردن کشورهای جهان با رویکرد جنگ طلبانه واشنگتن در قبال سوریه اشاره کرده و با تاکید بر اینکه مدت زمان کمی برای متوقف کردن جنگی جدید، احمقانه و عجولانه علیه سوریه باقی مانده، نوشته است که کری در تلاش است تا جنگی را به مردم آمریکا بقبولاند که آمریکایی ها خریدار آن نیستند.

نویسنده این گزارش نوشته است: 19 سپتامبر سال 2002 میلادی بود که «دونالد رامسفلد» وزیر دفاع (وقت) آمریکا قرار بود در کمیته نیروهای مسلح سنا درباره چرایی ضرورت حمله به کشوری که هیچ گاه به ما حمله نکرده بود، یعنی عراق، سخنرانی داشته باشد؛ من به شدت نگران این جنگ قریب الوقوع بودم و از منزل خود در سان فرانسیسکو به واشنگتن دی سی رفتم؛ این اولین جلسه استماع کنگره بود که من شاهد آن بودم.

بنیامین نوشته است: قلب من به شدت تپش داشت؛ من و همکارم «دایان ویلسون» درحالیکه بنرهایی را در دست گرفتیم که روی آنها نوشته شده بود: «بازرسان سازمان ملل و نه جنگ آمریکا»، جلو رفتیم تا سوال های خود را از رامسفلد بپرسیم از جمله اینکه: «چه تعداد عراقی بی گناه و نظامی آمریکایی (در این جنگ) خواهند مرد؟ چه میزان از دلارهای مالیاتی ما در این جنگ دور ریخته خواهد شد و اینکه شرکت «هالی برتون» از این جنگ چقدر پول در می آورد؟ اما پلیس کنگره ما را از اتاق بیرون کرد.

نویسنده این گزارش در ادامه آورده است که: زمان جلو رفت و رسیدیم به تاریخ 3 سپتامبر سال 2013 میلادی و من بار دیگر در جلسه استماع «جان کری» وزیر امور خارجه آمریکا شرکت کردم که خطاب به اعضای کمیته روابط خارجی سنا درباره چرایی ضرورت حمله به کشوری که هیچ گاه به ما حمله نکرده است، یعنی سوریه، حرف می زد.

بنیامین که یکی از مؤسسان گروه صلح طلب «کد پینک» است،‌ با اشاره به اینکه در طول دهه گذشته در جلسه های استماع بیشماری شرکت داشته و حرفه ای شده،‌ در ادامه این گزارش آورده است که در جریان سخنرانی کری در کمیته روابط خارجی سنا، او به همراه همکارانش در گروه کد پینک نمادهایی را به دست گرفتند که روی آنها نوشته شده بود: «سوریه به آتش بس احتیاج دارد و نه جنگ»،‌ «آمریکا نباید به سوریه حمله کند».

این نویسنده در گزارش خود نوشته است که او به همراه همکارانش در ضمن سخنرانی کری، به دستانشان رنگ قرمز زدند تا نمادی از خون سوری هایی باشد که دست مقامات دولت آمریکا در صورت حمله به سوریه، به آن آغشته خواهد شد.

بنیامین در ادامه این گزارش، به سخنان کری مبنی بر حمایتش از حمله محدود و نه جنگ علیه سوریه اشاره کرده و نوشته است که چنین سخنانی از سوی کری شبیه استدلال های دروغینی بود که او درباره جنگ عراق شنید.

بنیامین نوشته است که او در واکنش به اظهارات کری تاکید کرده است که نفوذ موشک های کروز به قلمرو تحت حاکمیت یک کشور دیگر به معنای جنگ است و پیامدهای مخربی خواهد داشت؛ بنیامین همچنین تاکید کرد که مردم آمریکا و کل جامعه جهانی از مداخله نظامی آمریکا در سوریه حمایت نخواهند کرد.

بعد از این سخنان بود که بنیامین توسط پلیس کنگره از جلسه استماع بیرون و دستگیر و به رفتار آشوبگرانه متهم شد که در طول 11 سال گذشته این اتفاق زیاد برای او افتاده است.

* اکثر آمریکایی ها دیگر فریب تبلیغات دولت و رسانه ها علیه سوریه را نمی خورند

بنیامین نوشته است که در مورد عراق، مردم آمریکا توسط دولت و رسانه ها به این باور رسیده بودند که صدام حسین نقش کلیدی در حملات تروریستی 11 سپتامبر سال 2001 میلادی در آمریکا داشته است و به همین دلیل بود که اکثریت آمریکایی ها معادل 60 درصد از آنها از حمله به عراق حمایت کردند اما در این زمان، مردم آمریکا از جنگ خسته اند و 60 درصد از آنها خریدار تبلیغات فریب آمیز رسانه ها و دولت کشورشان نیستند و در عوض مخالف مداخله نظامی در سوریه هستند.

در ادامه این گزارش آمده است که: ما تاکید می کنیم که راه های بسیار بهتری به غیر از موشک های کروز هستند که می توانند به مردم سوریه بگویند ما مراقب هستیم؛ ما به مقامات منتخب خود (قانونگذاران کنگره آمریکا) می گوییم که اگر آنها واقعا نگران خشونت هایی هستند که به مرگ بیش از 100 هزار سوری منجر شده است، آنها باید به دولت آمریکا فشار بیاورند تا انرژی ها و نفوذ قابل توجه خود را روی میانجی گری جهت ایجاد یک آتش بس و جستجوی یک راه حل سیاسی سرمایه گذاری کند.

بنیامین نوشته است: در پایان، جنگ داخلی در سوریه با یک راه حل سیاسی خاتمه پیدا خواهد کرد و این اتفاق هر چه سریع تر بیفتد، افراد بیشتری نجات پیدا خواهند کرد.

در انتهای این گزارش آمده است: عقربه های ساعت در حال حرکت هستند و رئیس جمهور اوباما و وزیر کری دیوانه وار در حال ترغیب مردم آمریکا به جنگی هستند که آمریکایی ها آن را نمی خواهند؛ اگر کنگره آمریکا گزینه اقدام نظامی علیه سوریه را خلاف اقدام همتایان انگلیسی خود (اشاره به رای منفی پارلمان انگلیس به طرح حمله به سوریه) تصویب کنند، در انجام وظیفه خود به عنوان نمایندگانی که مردم آمریکا آنها را انتخاب کرده اند، شکست خواهند خورد.
انتهای پیام/ص
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها