امروز : دوشنبه ۷ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 May 28
۰۶:۳۴
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 44481
تاریخ انتشار: ۱۶ شهریور ۱۳۹۲ - ساعت ۱۷:۰۳
تعداد بازدید: 202
به گزارش خبرنگار فعالیت قرآنی خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، حجت‌الاسلام «سیدمهدی تقوی» رئیس سازمان فعالیت‌های قرآنی دانشگاهیان ...

به گزارش خبرنگار فعالیت قرآنی خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، حجت‌الاسلام «سیدمهدی تقوی» رئیس سازمان فعالیت‌های قرآنی دانشگاهیان کشور و رئیس شورای سیاستگذاری جشنواره ملی ملکوت در نشست خبری این جشنواره گفت: جشنواره ملکوت شکل تکامل‌یافته جشنواره مطالعات دانشجویان کشور است که امسال برای نخستین‌بار با همکاری مؤسسه علوم وحیانی اسرا برای رسیدن به معرفت دینی آحاد جامعه به ویژه جوانان برگزار می‌شود.

وی با بیان اینکه حفظ محتوای غنی متناسب با دانش جوانان در دستور کار این جشنواره است، ادامه داد: با عنایت خداوند، امسال مؤسسه وحیانی اسرا از نظر فکری و پشتیبانی به یاری ما رسید که این امر بهترین نماد وحدت حوزه و دانشگاه است، چرا که این مؤسسه با تمام تلاش و توان خود در این راستا قدم برداشته است.

حرکت آیت‌الله جوادی آملی اتمام حجت برای مسئولان فرهنگی است

رئیس سازمان فعالیت‌های قرآنی دانشگاهیان کشور با اشاره به اینکه جشنواره ملی ملکوت روح و جسمی دارد که روح آن باید مورد توجه بیشتری قرار گیرد، اظهار داشت: حرکت جهادگونه‌ای که آیت‌الله «جوادی آملی» عالم برجسته جهان اسلام انجام داده است، اتمام حجتی برای مسئولان وزارت ارشاد، وزارت علوم، وزارت بهداشت، شورای عالی انقلاب فرهنگی و همچنین سایر نهادها است که اگر ما کوتاهی کنیم و از این سرمایه ارزشمند به درستی بهره نبریم، نمی‌توانیم در راه رسیدن به دستاوردهای انقلاب به درستی گام برداریم.

حجت‌الاسلام تقوی ارائه پیام‌های دینی به جوانان بدون در نظر گرفتن مبانی علمی را آسیبی جدی عنوان کرد و گفت: ما برای رسیدن به جامعه‌ای پویا نیازمند منظومه‌ای دینی هستیم تا سبک زندگی اسلامی و همچنین تمدن نوین اسلامی در جامعه متجلی شود.

 آثار آیت‌الله جوادی آملی منظومه جامعی از معارف اسلامی است

وی با اشاره به اینکه آثار آیت‌الله جوادی آملی منظومه جامعی از معارف اسلامی است، گفت: در هیچ جایی مانند آثار آیت‌الله جوادی آملی نمی‌بینید، آثاری که هم عقل و هم قلب را اقناع و به دردهای زمانه توجه می‌کند. 

رئیس شورای سیاستگذاری جشنواره ملکوت با بیان اینکه 137 اثر از آیت‌الله جوادی آملی در یک نرم‌افزار توسط بنیاد بین‌المللی اسرا جمع‌آوری شده است، خاطرنشان کرد: این نرم‌افزار که پایه جشنواره ملکوت است با تیراژ 200 هزار نسخه تهیه شده و با تخفیف 70 درصدی در اختیار ما قرار گرفته است و ما آن را در سطح کشور توزیع خواهیم کرد که به نظر من این نرم‌افزار بهترین منبع و ظرفیت برای فعالیت‌های فرهنگی و قرآنی نهادها و مؤسسات است.

وی با اشاره به محور اصلی این جشنواره که بر اساس کتاب «صورت و سیرت انسان در قرآن» آیت‌الله جوادی آملی شکل گرفته است، ادامه داد: این جشنواره بستری برای ارتباط بیشتر و وحدت میان حوزه و دانشگاه ایجاد کرد که برای رسیدن به تمدن نوین و سبک زندگی اسلامی باید ظرفیت‌های جامعه را بر اساس علوم دینی ارتقا دهیم.

رئیس سازمان فعالیت‌های قرآنی دانشگاهیان کشور در خصوص جوایز اولین دوره از جشنواره ملکوت اظهار داشت: در این جشنواره جوایز نقدی و معنوی بسیاری در نظر گرفته شده است که دو کمک هزینه تحصیلات تکمیلی، حمایت از 12 طرح پژوهشی و چاپ دو عنوان پژوهش پایان‌نامه دکترا و کارشناسی ارشد از جمله مهم‌ترین جوایز با ارزش این جشنواره است که می‌توان این نوع نگرش به جوایز را ارج نهاد، چرا که در کنار توجه به جوایز نقدی، دانشجویان و فعالان قرآنی را تکریم داشته است.

وی ادامه داد: این نوع نگاه اگر چه در آثار دیگر علما هم هست، اما در آثار آیت‌الله جوادی‌آملی با کیفیتی خاص و منحصر به فرد است که برای دانشگاهیان می‌تواند بسیار انگیزه‌بخش باشد چرا که این دیدگاه نشان می‌دهد که ما باید برای ادامه تحصیلات و پژوهش‌های دانشگاهی با تمام توان تلاش کنیم. 

انتهای پیام/م.خ
 
 
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها