امروز : شنبه ۱ اردیبهشت ۱۳۹۷ - 2018 April 21
۰۴:۳۵
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 44502
تاریخ انتشار: ۱۶ شهریور ۱۳۹۲ - ساعت ۱۸:۰۳
تعداد بازدید: 63
به گزارش فارس، روزنامه الاخبار لبنان فاش کرد که کسانی که روی منطق مواضع عربستان سعودی در این کشور حساب باز کرده‌اند، آب در هاون می‌کوبند، این موضوع ...

به گزارش فارس، روزنامه الاخبار لبنان فاش کرد که کسانی که روی منطق مواضع عربستان سعودی در این کشور حساب باز کرده‌اند، آب در هاون می‌کوبند، این موضوع در نزد بسیاری از اهالی احزاب 8 مارس و 14 مارس قطعی است، چرا که امروز تنها یک نکته برای عربستان اهمیت دارد و آن حمله احتمالی آمریکا به سوریه است.

این سخن البته بدان معنی نیست که علی عواض العسیری سفیر عربستان در بیروت به دنبال دیدار با میشل عون نباشد، چرا که مانعی ندارد که این کشور وانمود کند که نقش توافقی در لبنان ایفا می‌کند و به دنبال همگرایی با هم پیمانان حزب‌الله است؛ این کشور می‌خواهد بر ضرورت ثبات و تشکیل دولت در لبنان تاکید کند تا حزب‌الله را به عنوان تنها شرور منطقه معرفی کند.

الاخبار تاکید می‌کند که با وجودیکه برخی مقامات حزب میشل عون همگرایی با عربستان را مفید می‌دانند، ‌اما برخی دیگر اعتقاد دارند که این مذاکرات فایده‌ای ندارد و وقت تلف کردن است، آنها تاکید می‌کنند که بی فایده بودن این مذاکرات به علت عدم اراده عون برای باز کردن سیاست‌های خود به سوی ریاض نیست، بلکه به علت این است که ریاض در دشمنی با حزب‌الله اصرار دارد و می‌خواهد مانع از تشکیل دولتی با حضور این حزب شود.

بر اساس این گزارش ریاض همچنین سعی دارد تا بحران سوریه را در دو بعد امنیتی و سیاسی به لبنان نیز منتقل کند.
انتهای پیام/ص
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها