امروز : جمعه ۳۱ شهریور ۱۳۹۶ - 2017 September 22
۱۴:۲۶
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 44506
تاریخ انتشار: ۱۶ شهریور ۱۳۹۲ - ساعت ۱۸:۰۴
تعداد بازدید: 180
سعید صادقی از عکاسان خبری پیشکسوت در زمینه عکاسی خبری انقلاب و دفاع مقدس در گفت وگو با خبرنگار هنرهای تجسمی فارس درباره انتظاراتی که جامعه عکاسان ...

سعید صادقی از عکاسان خبری پیشکسوت در زمینه عکاسی خبری انقلاب و دفاع مقدس در گفت وگو با خبرنگار هنرهای تجسمی فارس درباره انتظاراتی که جامعه عکاسان خبری از معاونت هنری وزارت فرهنگ وارشاد اسلامی دارند گفت: باید شرایطی را فراهم کرد تا تجربه‌های عکاسان جنگ تحمیلی را به نسل جوان امروز منتقل کرد و به آن‌ها اجازه داد که بدون هیچ ترس و واهمه‌ای عکس‌های دوران دفاع مقدس را نقد کنند.

او با تأکید بر ضرورت انتقال این تجربیات گفت: تاکنون از تجربیات عکاسان جنگ در زمینه آموزش و انتقال تجربیاتشان  به درستی استفاده نشده است.

صادقی بر ضرورت تحقیق و پژوهش عکس‌های دوران جنگ تحمیلی نیز تأکید کرد و گفت:‌ لازم است که این آثار دوران دفاع مقدس مورد نقد و بررسی و پژوهش قرار گیرد تا نگاه عمیق‌تری نسبت به لایه‌های پنهان دوران دفاع مقدس صورت گیرد.

وی همچنین گفت: هر کشوری با تاریخ خود زنده است و باید ما آن چه را که دیده‌ایم و تجربه کرده‌ایم به نسل جوان امروز انتقال دهیم.

صادقی بر حفظ اصالت و هویت ملی و دینی نیز تأکید کرد و گفت: باید به آن چه که به حفظ هویت ملی و دینی ما کمک می کند، توجه بیشتری داشته باشیم.
انتهای پیام/
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها