امروز : یکشنبه ۲ اردیبهشت ۱۳۹۷ - 2018 April 21
۰۰:۴۳
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 44539
تاریخ انتشار: ۱۶ شهریور ۱۳۹۲ - ساعت ۱۹:۰۴
تعداد بازدید: 61
به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، اخبار رسمی حکایت از یک فروش بالای 4 میلیارد و هفتصد میلیون دلاری برای محصولات سینمایی ...

به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، اخبار رسمی حکایت از یک فروش بالای 4 میلیارد و هفتصد میلیون دلاری برای محصولات سینمایی می‌کند.

فصل تابستان سینمای آمریکای شمالی از اول ماه مه (روز جهانی کارگر) شروع می‌شود و تا دوم سپتامبر هر سال ادامه دارد. تحلیل‌گران اقتصادی سینما یکی از عوامل اصلی موفقیت جدول گیشه نمایش را در اکران عمومی تعداد زیادی فیلم مطرح می‌دانند، که با همکاری فیلم‌سازان و بازیگران سرشناس سینما تهیه و تولید شده بود.
بااین حال، اهل فن می‌گویند برای برخی فیلم‌ها پیش‌بینی فروش و موفقیت بیشتری می‌شد. عدم موفقیت مالی تعدادی از فیلم‌های پرسروصدا و پرخرج، باعث حیرت اهل فن و تحلیل‌گران اقتصادی سینما شده است. آن‌ها از فیلم‌هایی مثل رنجر تنها با بازی جانی‌دپ، کمدی خانوادگی انیمیشن/ زنده اسمورف‌ها 2، پس از ازمین با بازی ویل اسمیت و پاسیفیک ریم ساخته گریرمو دل تورو اسم می‌برند، که فروش پایینی در جدول گیشه نمایش سینماها داشتند.

موفقیت مالی 4.7 میلیارد دلاری جدول گیشه نمایش سینماهای آمریکای شمالی در حالی نصیب کمپانی‌های بزرگ فیلم‌سازی می‌شود که فروش محصولات صنعت سینمای هالیوود در سطح جهانی به حدود 6 میلیارد دلار رسید و یک رکورد شکنی تازه را در جدول گیشه نمایش جهانی به همراه آورد. تحلیل‌گران اقتصادی سینما می‌گویند دو بازار سینمایی چین و روسیه، از عوامل اصلی موفقیت فیلم‌های هالیوودی در سطح جهانی بوده‌اند.

فیلم‌های پر سروصدای آمریکایی در این دو کشور بزرگ و پرجمعیت (که زمانی به دلیل حکومت‌های چپ گرای خود، نمایش عمومی محصولات آمریکایی را ممنوع اعلام کرده بودند) با موفقیت‌های مالی بالایی روبه‌رو شدند. اما در هند که بیشترین تعداد جمعیت جهان را در خود دارد، فیلم‌های هالیوودی نتوانستند در رقابت با تولیدات داخلی عرض اندام زیادی کنند و فروش‌های بالایی را برای خود تضمین کنند.
در بین کمپانی‌های فیلم‌سازی، کمپانی والت دیزنی در هر دو بعد داخلی و بین‌المللی لقب موفق‌ترین و پول‌سازترین کمپانی فیلم‌‌سازی را به خود اختصاص داد .سومین قسمت مرد آهنی/ آیرن من این کمپانی،‌ پرفروش‌ترین فیلم فصل تابستان (و به تبع آن، شش ماه اول سال 2013) هم در آمریکا و هم در سطح بین‌المللی شد. این فیلم در کشورهای مختلف جهان 806 میلیون دلار فروش کرد که 121 میلیون دلار آن، اختصاص به کشور چین داشت. اگر فروش 408 میلیون دلاری آمریکای شمالی فیلم به فروش بین‌المللی آن اضافه شود، رقم کلان یک میلیارد و دویست میلیون دلار به دست می‌آید.

ده فیلم اول جدول فروش فصل تابستان سینمای آمریکا این‌ها هستند:

1- مرد آهنی3 : با یک افتتاحیه بالای 174، فروش کلی آن به 408 میلیون دلار رسید. رابرت داونی جونیور نقش اصلی تنها فیلم 400 میلیون دلاری سال 2013 را بازی کرده است. او دو روز قبل از اکران عمومی فیلم اعلام کرد دیگر لباس مرد آهنی را به تن نخواهد کرد و تهیه‌کنندگان این اکشن ابرقهرمانانه، باید یک مرد آهنی جدید برای خود پیدا کنند. نام لیوناردو دی‌کاپریو در این بین، بیشتر از بقیه نام‌ها مطرح شده است. البته داونی جونیور گفته است در دو قسمت دوم و سوم آونجرز/ انتقام‌گیران هم‌چنان به عنوان مرد آهنی بازی خواهد کرد.
2- من نفرت انگیز 2 : با وجود افتتاحیه 84 میلیون دلاری، کمتر کسی تصور می‌کرد این انیمیشن کامپیوتری کمپانی یونیورسال به فروشی 351 میلیون دلاری دست پیدا کرده و لقب محبوب‌ترین و پروفروش‌ترین انیمیشن سال را از آن خود کند. در عین حال، این کمدی ماجراجویانه و خانوادگی تنها فیلم 300 میلیون دلاری جدول گیشه نمایش امسال سینماهای آمریکای شمالی است. تهیه‌کنندگان فیلم خبر تولید سومین قسمت آن را هم داده‌اند.

3- مرد پولادین: افتتاحیه‌ای 116 میلیون دلاری خبر از موفقیت کلی این اکشن ابرقهرمانانه در جدول گیشه نمایش می‌داد. قصه کمیک استریپی سوپرمن یک با دیگر احیا شد و یک بازیگر جدید (جیمز کاویل) برای خود گرفت. تماشاگران سینما 290 میلیون دلار برای این محصول کمپانی برادران وارنر پرداخت کردند.
4- دانشگاه لولوها : کمپانی والت دیزنی و شرکت کامپیوتری پیکسار، دومین قسمت انیمیشن کامپیوتری شرکت لولوها راهفده سال پس از نمایش عمومی موفقیت‌آمیز آن به روی پرده سینماها فرستادند. با آن که تهیه‌کنندگان فیلم به موفقیت کلان آن در جدول گیشه نمایش اطمینان داشتند، ولی نتوانست با من نفرت‌انگیز 2 رقابت کند. افتتاحیه 82 میلیون‌دلاری دانشگاه لولوها ، فروش کلی 262 میلیون دلاری را برای آن به همراه آورد.

5- سریع آتشی 6 : تماشاگران در انتظار اکران عمومی این اکشن و دلهره‌‌آور کمپانی یونیورسال بودند. دواین جانسن در مقایسه با قسمت پنجم فیلم‌، نقش مهم‌تری در قسمت تازه آن گرفت و با وین دیزل و پل والکر در یک ماجراجویی تازه شرکت کرد. با وجود افتتاحیه بالای 97 میلیون دلاری، این فیلم نتوانست به فروشی 300 میلیون دلاری دست پیدا کند و به رقم فروش 238 میلیون دلاری رضایت داد. اما همین رقم فروش کافی بود تا بلافاصله خبر تولید قسمت هفتم فیلم اعلام شود.
6- از: بزرگ و پرقدرت : این محصول کمپانی والت دیزنی، در فصل بهار به روی پرده سینماها رفت و توانست فروشی 235 میلیون دلاری در جدول گیشه نمایش سینماها بکند. افتتاحیه 79 میلیون دلاری این کمدی اکشن خانوادگی و فانتزی حکایت از موفقیت‌ کلی آن می‌کرد. سام ریمی کارگردان فیلم گفت قسمت دوم آن را کارگردانی نخواهد کرد. ولی جمیز فرانکو دوباره در نقش اصلی ماجراجویی‌های قسمت تازه آن ظاهر خواهد شد.
7- سفرهای ستاره‌ای به درون تاریکی: پس از افتتاحیه 70 میلیون دلاری فیلم، همه چشم انتظار یک فروش بالا برای آن بودند. ولی دومین قسمت سری جدید و احیا شده سفرهای ستاره‌ای / پیشتازان فضا به رقم فروش کلی 228 میلیون دلاری اکتفا کرد. کمپانی پارامونت از این رقم فروش راضی نبود و تقصیر عدم موفقیت بالای فیلم را به گردن جی‌جی آبرامز کارگردان آن انداخت. پذیرش کارگردانی هفتمین قسمت مجموعه فیلم جنگ‌های ستاره‌ای توسط این فیلم‌ساز، کافی بود تا مسئولان کمپانی پارامونت را به فکر اخراج او از پروژه سومین قسمت این اکشن علمی تخیلی بیندازد.

8- جنگ جهانی زد: تحلیل‌گران اقتصادی سینما پیش‌بینی کردند این فیلم گران‌ قیمت کمپانی پارامونت، شکست سخت تجاری بخورد.با وجود هزینه تولید کلان 190 میلیون دلاری، اکشن دلهره‌آور برادپیت فقط 198 میلیون دلار در جدول گیشه نمایش فروش کرد. افتتاحیه 66 میلیون دلاری فیلم، نشان داد تماشاگران توجه زیادی به تبلیغات پرسروصدای آن نکرده‌اند.

9- خانواده کرودها: این انیمیشن کامپیوتری کمپانی دریم ورکز، یکی از شگفتی‌های جدول گیشه نمایش امسال تابستان سینما بود. با یک افتتاحیه 44 میلیون دلاری، این کمدی ماجراجویانه خانوادگی 187 میلیون دلار فروش کرد. قسمت دوم فیلم هم در دست تولید است و رایان رینولدز و نیکلاس کیج به عنوان صدا پیشه‌های اصلی، با آن همکاری خواهند کرد. سومین فیلم انیمیشن موفق سال 2013 را تیم دو نفره کرک دی میکو و کریس ساندرز کارگردانی کرده است.
10- خشم: کمتر کسی پیش‌بینی موفقیت بالای مالی برای این کمدی اکشن پلیسی زنانه را می‌کرد. این محصول کمپانی فوکس قرن بیستم بی‌سروصدا اکران عمومی شد، ولی افتتاحیه 39 میلیون دلاری آن، تحلیل‌گران اقتصادی و سازندگان فیلم را شگفت‌زده کرد. فروش کلی 157 میلیون دلاری فیلم به نفع ساندرا بولاک، و ملیسا مک کارتی، بازیگران آن تمام شد. البته برنده اصلی در این بین مک کارتی بود که لقب پدیده سینمایی سال جاری را گرفت.

ده فیلم ردیف دهم تا بیستم جدول گیشه نمایش هم موفق شدند بیش از 100 میلیون دلار فروش کنند. این فیلم‌ها عبارتند از:
11- گتسبی بزرگ: اولین فیلم لیوناردو دی‌ کاپریو پس از حضور در نقش کاراکتر منفی و خبیث اکشن وسترن جانگوی از بند  رسته. داستان کلاسیک اف اسکات فیتزجرالد، این بازیگر را در قالب یک نفش درام برد و فروشی 156 میلیون دلاری را برایش به ارمغان آورد. اما بعید به نظر می‌رسد دی‌کاپریو برای این فیلم نامزد دریافت جایزه اسکار شود.

12- هویت دزد را شناسایی کنید: یک کمدی خانوادگی با بازی ملیسا مک کارتی و فروشی 135 میلیون دلاری. قسمت دوم فیلم هم قرار است تولید شود.مک کارتی نشان داد برای موفقیت در سینما ،استعداد داتی لازم است و نه چهره ظاهری.

13-افسون : اولین فیلم ترسناک و دلهره‌آور موفق سال 2013 با فروش 131 میلیون دلاری به این مقام رسید. گفته می‌شود قصه فیلم براساس یک ماجرای واقعی نوشته شده و منتقدان سینمایی، سبک کار آن را پسندیدند. هزینه تولید بسیار پایین بوده و به همین دلیل، سود زیادی نصیب سازندگان خود کرده است. 

-14 -رشد یافته‌ها 2: کمدی خانوادگی بن‌استیلر دومین قسمت فیلم موفقی است که در سال  تولید شد. کارگردانی فیلم را     به عهده دارد  و 129 میلیون دلار فروش کرد. موفقیت مالی 41 میلیون دلاری این کمدی در سه روز اول نمایش، نشان داد که تماشاگران آن را دوست دارند. این فیلم، جزو معدود کارهای موفق کمدی فصل تابستان بود.
 15 ـ وولورین: برای این فیلم کمیک استریپی و ابرقهرمانانه پیش‌بینی فروش زیادی در جدول گیشه نمایش می‌شد. اما افتتاحیه 53 میلیون دلاری آن، راه را برای یک فروش 200 میلیون دلاری هموار نکرد و کار جدید هیو جکمن ( که یک بار دیگر او را در نقش مرد گرگ نما با پنجه‌های آهنین داشت) فقط 125 میلیون دلار در آمریکای شمالی فروش کرد
16 ـ جی آی جوز: تلافی: دومین قسمت این اکشن ماجراجویانه علمی تخیلی دواین جانسن (راک) را به عنوان بازیگر اصلی خود انتخاب کرد و چانینگ تاتوم بازیگر نقش اصلی قسمت اول را به کام مرگ فرستاد. با یک افتتاحیه خوب 40 میلیون دلاری، فروش کلی  آن به 122 میلیون دلار رسید.

17 ـ حالا تو را می‌بینی: یکی از شگفتی‌های جدول گیشه نمایش که کسی انتظار موفقیت بالای مالی آن را نداشت. فروش 116 میلیون دلاری این اکشن پررمز و راز ،بهانه خوبی برای تولید قسمت دوم آن شد.

18 ـ هنگ آور 3: فروش 112 میلیون دلاری این کمدی نشان داد که نتوانست موفقیت بالای مالی دو قسمت قبلی خود را تکرار کند. منتقدان و تماشاگران بر این باور بودند که فیلم حرف تازه‌ای برای گفتن نداشت و به تکرار صحنه‌های دو قسمت قبلی خود پرداخته است. نام برادلی کوپر هم نتوانست باعث افزایش فروش آن شود.
19 ـ حماسه: از قبل از اکران عمومی این انیمیشن کامپیوتری، بسیاری از تحلیل‌‌گران اقتصادی سینما پیش‌بینی شکست مالی آن را می‌کردند. در عمل هم این اتفاق افتاد و این اکشن خانوادگی کمپانی فوکس قرن بیستم، نتوانست حادثه‌ساز جدول گیشه نمایش شود و به یک فروش کلی 107 میلیون دلاری رضایت داد.

20 ـ پاسیفیک ریم: گی یرمو دل تورو فیلم‌ساز مکزیکی تبار سینما امیدوار بود هجوم هیولاهای فضایی او به کره زمین، در جدول گیشه نمایش باعث یک رکورد شکنی شود. اما این اتفاق رخ نداد و فروش 100 میلیون دلاری فیلم نشان داد تماشاگران از یک فیلم سینمایی یک قصه خوب و منطقی می‌خواهند و نه جلوه‌های ویژه عجیب و غریب.
انتهای پیام/
 
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها