امروز : سه شنبه ۱ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 May 21
۰۰:۲۳
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 44548
تاریخ انتشار: ۱۶ شهریور ۱۳۹۲ - ساعت ۲۰:۰۱
تعداد بازدید: 104
علی اکبر مطیع بیرجندی، معاون تحصیلات تکمیلی دانشگاه تربیت دبیر شهید رجایی در گفت‌وگو با خبرنگار اجتماعی باشگاه خبری فارس «توانا»، در پاسخ به این پرسش ...

علی اکبر مطیع بیرجندی، معاون تحصیلات تکمیلی دانشگاه تربیت دبیر شهید رجایی در گفت‌وگو با خبرنگار اجتماعی باشگاه خبری فارس «توانا»، در پاسخ به این پرسش که «آیا برای سال تحصیلی آینده پذیرش دانشجوی متعهد به خدمت خواهید داشت؟»، اظهارداشت: بله، امسال پذیرش دانشجویان متعهد به خدمت را خواهیم داشت، اما هنوز سازمان سنجش آموزش کشور نتایج تعداد پذیرفته‌شدگان در مقطع کارشناسی را اعلام نکرده است.

وی افزود: دانشگاه تربیت دبیر شهید رجایی در مقطع کارشناسی حدود 570 نفر ظرفیت دارد که تا 21 شهریورماه و پس از اعلام نتایج از سوی سازمان سنجش آموزش کشور تکلیف دانشجویان این دانشگاه مشخص خواهد شد.

مطیع بیرجندی با اشاره به اینکه در دانشگاه تربیت دبیر شهید رجایی و در مقطع کارشناسی ارشد برای سال آینده دانشجو پذیرش شده است، خاطرنشان کرد: در مقطع کارشناسی ارشد تعداد 533 دانشجو معلم برای سال آینده پذیرش شده است.

وی تصریح کرد: از این تعداد 70 درصد را فرهنگیان و معلمان برای ادامه تحصیل تشکیل می‌دهند و 30 درصد باقی مانده از خارج آموزش و پرورش هستند؛ تمامی پذیرفته‌شدگان پس از شرکت در آزمون ورودی جذب این دانشگاه شده‌اند.

معاون تحصیلات تکمیلی دانشگاه تربیت دبیر شهید رجایی، تأکید کرد: در مقطع فوق لیسانس دانشگاه تربیت دبیر شهید رجایی 38 رشته دانشگاهی وجود دارد.

به گزارش فارس، دانشگاه تربیت دبیر شهید رجایی یکی از مجراهای جذب نیروی انسانی در وزارت آموزش و پرورش و برای شغل معلمی است که رشته‌های فنی و مهندسی را پذیرش می‌کند؛ این دانشگاه بر اساس اعلام نیاز وزارت آموزش و پرورش جذب دانشجو معلم می‌کند.
انتهای پیام/
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها