امروز : دوشنبه ۲۸ اسفند ۱۳۹۶ - 2018 March 19
۱۰:۴۲
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 44553
تاریخ انتشار: ۱۶ شهریور ۱۳۹۲ - ساعت ۲۰:۰۲
تعداد بازدید: 135
به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، مراسم تودیع و معارفه قائم مقام و معاونان اداری و مالی، امور بین‌الملل، آسیا و اقیانوسیه، ...

به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، مراسم تودیع و معارفه قائم مقام و معاونان اداری و مالی، امور بین‌الملل، آسیا و اقیانوسیه، اروپا و آمریکای وزارت امور خارجه، پیش از ظهر روز شنبه با حضور محمدجواد ظریف وزیر امور خارجه و جمعی از مدیران این وزارت خانه برگزار شد.

در این مراسم سید امیر منصور برقعی، سمت قائم مقامی وزارت امور خارجه را به مرتضی سرمدی تحویل داد. مهدی دانش یزدی نیز جایگزین بهروز کمالوندی در معاونت اداری و مالی شد، مجید تخت روانچی مسئولیت معاونت اروپا و آمریکا را پس از خاجی بر عهده گرفت، با تودیع محمد مهدی آخوندزاده، سید عباس عراقچی از معاونت آسیا و اقیانوسیه به معاونت امور بین‌الملل نقل مکان کرد و ابراهیم رحیم پور هم سمت معاونت آسیا و اقیانوسیه را برعهده گرفت.

حسین امیرعبدالهیان در معاونت عربی و آفریقا، حسن قشقاوی در معاونت کنسولی و مجلس و هادی سلیمانپور در ریاست مرکز آموزش و پژوهش وزارت امور خارجه ابقا شدند.

محمد جواد ظریف در این مراسم با اشاره به اینکه تغییر و تحول در وزارت امور خارجه امری پیوسته و همیشگی است، گفت: ما در چند هفته گذشته بررسی‌های جامعی برای استفاده از نیروهای مجرب و تازه نفس در بخش‌های مختلف وزارت خارجه انجام داده‌ایم و تلاشمان این بوده است که از توان داخلی وزارت امور خارجه بیشترین بهره را ببریم.

وزیر امور خارجه کشورمان با اشاره به حساسیت شرایط بین‌المللی و وظایف مدیریت و کارکنان وزارت امور خارجه برای پیشبرد اهداف نظام جمهوری اسلامی بدون ذره‌ای عقب نشینی از حقوق ملت بزرگ ایران، خاطرنشان کرد: ما می‌بایست چهره نظام جمهوری اسلامی و مردم ایران را از میان غبارهایی که جنگ افروزان و جنگ طلبان در گوشه و کنار دنیا برپا کرده‌اند، خارج کنیم و چهره واقعی و صلح طلب ایران را به جهان معرفی کنیم. این وظیفه‌ای است که بر دوش همه کارکنان وزارت امور خارجه قرار دارد.

ظریف به واگذاری مسئولیت مذاکره در مورد پرونده هسته‌ای به وزارت امور خارجه هم اشاره کرد و افزود: همه ما در وزارت امور خارجه باید با جدیت این مسئولیت را بپذیریم و تمامی معاونت‌ها و بخش‌های کارشناسی وظیفه دارند در پیگیری روابط دوجانبه، امور بین‌الملل، دیپلماسی عمومی و دیپلماسی مسیر دوم تلاش کنند که تصویر غلط ارائه شده از برنامه هسته‌ای صلح آمیز جمهوری اسلامی ایران را بزدایند و وجوه صلح آمیز آن را به مخاطبان بشناسانند.
انتهای پیام/ص
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها