امروز : دوشنبه ۷ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 May 27
۰۴:۲۲
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 44558
تاریخ انتشار: ۱۶ شهریور ۱۳۹۲ - ساعت ۲۱:۰۲
تعداد بازدید: 130
به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس به نقل از خبرگزاری «آسوشیتدپرس»، یک نشریه معتبر آلمانی گزارش داده است که کمیته حقیقت‌یاب ...

به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس به نقل از خبرگزاری «آسوشیتدپرس»، یک نشریه معتبر آلمانی گزارش داده است که کمیته حقیقت‌یاب سازمان ملل احتمالا تا پایان هفته آینده گزارش خود در مورد حمله به منطقه «غوطه» در حومه دمشق را منتشر می‌کند.

هفته‌نامه «فرانکفورتر الگماینه زونتاگ» گزارش داده است که در این گزارش اولیه که به «بان‌کی‌مون» دبیر کل سازمان ملل ارائه می‌شود، به جزئیاتی چون نوع گاز استفاده شده در حمله و همچنین نوع مهمات و موشک به کار گرفته شده در این حمله، اشاره شده است.

این هفته‌نامه گزارش خود را با استناد به اطلاعات دریافتی از دو منبع نزدیک به روند بازرسی‌ها منتشر کرده است. بنا بر این گزارش، کارشناسان سازمان ملل بیش از 100 نمونه از محل حادثه برداشته‌و بر روی آن‌ها آزمایش‌هایی را ترتیب داده‌اند.

ماه گذشته «غوطه» شرقی در حومه دمشق هدف حمله راکتی قرار گرفت. در این حمله ده‌ها نفر کشته شدند. تصاویر منتشر شده از این حادثه احتمال استفاده از عوامل شیمیایی در این حمله را تقویت کرده است، با این وجود هنوز کارشناسان سازمان ملل به صورت رسمی این موضوع را تائید نکرده‌اند. آمریکا و دیگر کشورهای غربی دولت سوریه را به استفاده از تسلیحات شیمیایی متهم کرده‌اند و در مقابل روسیه می‌گوید هیچ مدرکی وجود ندارد که این ادعا را ثابت کند.
انتهای پیام/ص
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها