امروز : سه شنبه ۴ اردیبهشت ۱۳۹۷ - 2018 April 24
۲۳:۲۰
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 44562
تاریخ انتشار: ۱۶ شهریور ۱۳۹۲ - ساعت ۲۱:۰۲
تعداد بازدید: 59
به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس،‌ «مرضیه افخم» سخنگوی وزارت امور خارجه در واکنش به حمله امروز به سرکنسولگری جمهوری اسلامی ...

به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس،‌ «مرضیه افخم» سخنگوی وزارت امور خارجه در واکنش به حمله امروز به سرکنسولگری جمهوری اسلامی ایران در هرات با دعوت به آرامش، حمله به سرکنسولگری کشورمان در هرات را محکوم و غیر قابل پذیرش دانسته و تاکید کرد: پلیس و مقامات امنیتی محل بر اساس وظایف سازمانی می‌بایست سریعا در محل حاضر شده و اجازه تجمع غیرقانونی، وارد آمدن خسارت به نمایندگی و ایجاد اختلال در فعالیت کارکنان را نمی‌دادند.

وی افزود: بدیهی است اینگونه برخوردها در حالی که کارکنان نمایندگی‌های کشورمان در افغانستان مساعی خود را برای تردد قانونمند اتباع افغانستان به جمهوری اسلامی ایران معمول می‌دارند، دارای آثار منفی است.

سخنگوی وزارت امور خارجه با تاکید بر لزوم صیانت از ابنیه و کارکنان نمایندگی‌های سیاسی و کنسولی کشورمان در افغانستان خواهان اتخاذ تدابیر بیشتر برای پیشگیری از تکرار حوادث مشابه شد.

افخم اضافه کرد: به همین منظور و در چارچوب تاکید بر لزوم تامین امنیت سرکنسولگری جمهوری اسلامی ایران در هرات از سوی دولت افغانستان، امروز سفیر افغانستان برای ادای پاره‌ای توضیحات در مورد حادثه هرات به وزارت امور خارجه دعوت و مدیرکل آسیای غربی این وزارت نگرانی کشورمان نسبت به حادثه اخیر هرات و وقایع مشابه را به ایشان منعکس کرده و خواستار تدابیر مجدانه امنیتی برای جلوگیری از تکرار حوادث مشابه شده است.
انتهای پیام/ص
برچسب ها:
آخرین اخبار