امروز : یکشنبه ۲۶ آذر ۱۳۹۶ - 2017 December 17
۲۱:۵۶
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 44581
تاریخ انتشار: ۱۷ شهریور ۱۳۹۲ - ساعت ۰۰:۰۱
تعداد بازدید: 85
به گزارش خبرنگار قضایی فارس حجت الاسلام مصطفی پورمحمدی وزیر دادگستری کشورمان امشب با حضور در برنامه نگاه یک برخی از اولویت ها و برنامه های کاری خود ...

به گزارش خبرنگار قضایی فارس حجت الاسلام مصطفی پورمحمدی وزیر دادگستری کشورمان امشب با حضور در برنامه نگاه یک برخی از اولویت ها و برنامه های کاری خود را تشریح کرد.
وی با اشاره به جایگاه وزارت دادگستری گفت: جایگاه وزارت دادگستری به دلیل ایجاد هماهنگی بین قوا جایگاه مناسبی است و این وزارت  قدرت تاثیرگذاری بالایی دارد.
وزیر دادگستری کشورمان همچنین به استقلال قوا که در قانون اساسی به آن توجه شده اشاره کرد و گفت: استقلال قوا یک ظرفیت و یک موقعیت است.
حجت الاسلام پورمحمدی همچنین خاطرنشان کرد: ما از تفکیک قوا یک موقعیت ممتاز به دست آوردیم اما از سوی دیگر به کاهش بهره وری رسیده ایم ما باید تلاش کنیم تا وزارت دادگستری به کمک آمده و برای افزایش بهره وری قدم بردارد.
وی افزود: در این سالها هم تعریف محدودی از وزارت دادگستری داشتیم و هم قوا آنقدر گرفتار مشکلات خود بودند که از کمک وزیر دادگستری برای هم افزایی غافل شدند.
وزیر دادگستری همچنین درباره پذیرش پست وزارت گفت: من خود متقاضی این پست نبودم چرا که در سازمان بازرسی پوست اندازی کرده بودم و گام به گام سیستم نظارتی را به جایگاه مطلوب هدایت می کردم.
وی گفت: اما وقتی دیدم ظرفیت ها و توان وزارت دادگستری مغفول مانده است آمدم نا این ظرفیت ها را فعال کرده و وزارت دادگستری را به آن جایگاه اصلی اش برسانم.
حجت الاسلام پورمحمدی با اشاره به این مطلب که اندازه جرم در جامعه زیاد شده است گفت: مردم را باید آگاه کرد و عده ای را هم در این مسیر تربیت کرد.
وی درخصوص آمار مربوط به زندانیان و جرائم رخ داده گفت: 26 درصد از زندانیان ما مربوط به سرقت هستند.
وزیر دادگستری در بخش دیگری از سخنان خود به موضوع ضعف قانونی در برخی از موارد اشاره کرد و گفت: طبیعی است که برخی از مشکلات امروز ناشی از ضعف قانونی است و باید تلاش کرد تا این ضعف ها با اصلاح قوانین برطرف شود.
مشروح این برنامه منتشر خواهد شد... انتهای پیام/
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها