امروز : چهارشنبه ۵ اردیبهشت ۱۳۹۷ - 2018 April 25
۰۹:۵۹
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 44591
تاریخ انتشار: ۱۷ شهریور ۱۳۹۲ - ساعت ۰۱:۰۳
تعداد بازدید: 84
به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس به نقل از رویترز، «فرانسوا اولاند» رئیس‌جمهور فرانسه می‌گوید گزارش بازرسان سازمان ملل در مورد ...

به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس به نقل از رویترز، «فرانسوا اولاند» رئیس‌جمهور فرانسه می‌گوید گزارش بازرسان سازمان ملل در مورد حادثه «غوطه» شرقی، آخر هفته منتشر می‌شود.

به گفته وی کنگره آمریکا پنج‌شنبه یا جمعه در مورد اقدام نظامی علیه سوریه تصمیم‌گیری می‌کند. قرار است گزارش کمیته حقیقت‌یاب سازمان ملل هم در همان ایام منتشر شود.

رئیس‌جمهور فرانسه روز شنبه همچنین اعلام کرد احتمالا با انتشار این گزارش، آخر هفته در مورد اقدام نظامی علیه سوریه تصمیم‌گیری می‌شود.

پیشتر منابع خبری اعلام کرده بودند که این گزارش احتمالا تا سه هفته آینده منتشر می‌شود، اما روز شنبه نشریه آلمانی «فرانکفورتر الگماینه زونتاگ» به نقل از منابعی در سازمان ملل اعلام کرد گزارش اولیه اواخر هفته به «بان‌کی‌مون» دبیر کل، ارائه می‌شود.

هفته‌نامه «فرانکفورتر الگماینه زونتاگ» گزارش داده است که در این گزارش اولیه که به «بان‌کی‌مون» دبیر کل سازمان ملل ارائه می‌شود، به جزئیاتی چون نوع گاز استفاده شده در حمله و همچنین نوع مهمات و موشک به کار گرفته شده در این حمله، اشاره شده است.

این هفته‌نامه گزارش خود را با استناد به اطلاعات دریافتی از دو منبع نزدیک به روند بازرسی‌ها منتشر کرده است. بنا بر این گزارش، کارشناسان سازمان ملل بیش از 100 نمونه از محل حادثه برداشته‌و بر روی آن‌ها آزمایش‌هایی را ترتیب داده‌اند.

ماه گذشته «غوطه» شرقی در حومه دمشق هدف حمله راکتی قرار گرفت. در این حمله ده‌ها نفر کشته شدند. تصاویر منتشر شده از این حادثه احتمال استفاده از عوامل شیمیایی در این حمله را تقویت کرده است، با این وجود هنوز کارشناسان سازمان ملل به صورت رسمی این موضوع را تائید نکرده‌اند. آمریکا و دیگر کشورهای غربی دولت سوریه را به استفاده از تسلیحات شیمیایی متهم کرده‌اند و در مقابل روسیه می‌گوید هیچ مدرکی وجود ندارد که این ادعا را ثابت کند.
انتهای پیام/ص
برچسب ها:
آخرین اخبار