امروز : چهارشنبه ۱۲ آذر ۱۳۹۹ - 2020 December 2
۲۲:۳۹
کمک مالی
جنبش
کد خبر: 446
تاریخ انتشار: ۲۱ فروردین ۱۳۹۲ - ساعت ۱۸:۱۰
تعداد بازدید: 428
به گزارش خبرنگار جامعه فارس، خردادماه سال 91 در مراسم تجلیل از برگزیدگان صنایع دستی کشور در سالن شهید بهشتی نهاد ریاست جمهوری، تندیس صلح جهانی از طرف ...

به گزارش خبرنگار جامعه فارس، خردادماه سال 91 در مراسم تجلیل از برگزیدگان صنایع دستی کشور در سالن شهید بهشتی نهاد ریاست جمهوری، تندیس صلح جهانی از طرف اتحادیه سراسری صنایع دستی کشور به رئیس جمهور تقدیم شد. این تندیسبه گزارش خبرنگار جامعه فارس، خردادماه سال 91 در مراسم تجلیل از برگزیدگان صنایع دستی کشور در سالن شهید بهشتی نهاد ریاست جمهوری، تندیس صلح جهانی از طرف اتحادیه سراسری صنایع دستی کشور به رئیس جمهور تقدیم شد. این تندیس متشکل از یک انسان است که بر روی سر آن کره زمین و بر فراز کره زمین نیز یک کبوتر قرار گرفته است.

انسان طراحی شده در این تندیس نمادی از انسان کامل و کره زمین نماد توانمندی، قدرت و وحدت طبیعت انسان‌هاست و کبوتر قرار گرفته بالای کره زمین نیز همراه با شاخه زیتون پیام‌آور صلح و دوستی برای همه جهانیان است.
 


 

لیلا کلباسی، همسر هنرمند مرحوم داستان‌پور در گفت‌وگو با خبرنگار جامعه فارس در این باره اظهار داشت: متأسفانه آقای عبدلی، رئیس اتحادیه صنایع دستی با گذشت یک سال از زمان اعطای تندیس به رئیس جمهور و علی‌رغم اینکه همسرم هم فوت کرده است هنوز مبلغ دستمزد وی را به صورت کامل، پرداخت نکرده است.

وی افزود: مبلغی که همسرم برای ساخت این تندیس با رئیس اتحادیه صنایع دستی به توافق رسیده بود مبلغ 10 میلیون تومان بود که در این یک سال به تناوب 5 میلیون تومان را پرداخت کردند.

همسر این هنرمند مرحوم ادامه داد: معاونت صنایع دستی سازمان میراث فرهنگی هم موجود است که برای اتحادیه صنایع دستی ارسال شده که چرا مبلغ این تندیس را به ما پرداخت نمی‌کنند؟

مرحوم مسعود داستان پور، هنرمند برجسته اصفهان در رشته طلاکوبی بوده است که تندیس صلح یا انسان کامل را برای اهدا به رئیس جمهور ساخته است.

منوچهر عبدلی، رئیس اتحادیه صنایع دستی نیز در پی تماس خبرنگار فارس در این باره تنها گفت: این طور نیست.
انتهای پیام/
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها