امروز : جمعه ۱ تیر ۱۳۹۷ - 2018 June 22
۲۲:۴۱
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 44632
تاریخ انتشار: ۱۷ شهریور ۱۳۹۲ - ساعت ۰۹:۰۲
تعداد بازدید: 61
به گزارش خبرنگار قضایی خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، حجت‌الاسلام پورمحمدی وزیر دادگستری در ادامه برنامه نگاه یک که شب گذشته برگزار ...

به گزارش خبرنگار قضایی خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، حجت‌الاسلام پورمحمدی وزیر دادگستری در ادامه برنامه نگاه یک که شب گذشته برگزار شد درباره افزایش اختیارات وزارت دادگستری اظهار داشت: وزارت دادگستری در حال حاضر موقعیت ممتازی دارد چرا که از یک سو از موقعیت قوه قضائیه و از سویی دیگر از موقعیت قوه مجریه بهره ‌مند است و به همین جهت می‌تواند توانایی و کارایی بالایی داشته باشد.

وی افزود: بزرگوارانی که من را برای این سمت انتخاب کردند می‌دانند که می‌شود وزارت دادگستری را در مقیاس بزرگتر قرار داد البته وزرای دیگر در این زمینه تلاش‌های بسیاری داشتند.

پورمحمدی تصریح کرد: من حس می‌کنم بلوغ مدیریتی در هماهنگی است و موفق‌ترین دولت‌ها، دولت‌هایی هستند که بالاترین حد هماهنگی را دارند.

وزیر دادگستری با اشاره به تجربه و توان خود در امور اجرایی گفت: من تمام تلاش خود را برای هماهنگی میان قوا خواهم کرد.

وی در ادامه یکی از مسائل مهم در سیستم اداری را سلامت اداری و مبارزه با فساد دانست و گفت: سیستم اداری خوب، پاک و سالم باید از فساد دور باشد.

حجت الاسلام پورمحمدی تصریح کرد: ما باید تجربه‌های خود را به قوه مجریه منتقل کنیم و با نظارت بیشتر فساد را در درون دولت بخشکانیم چرا که در این صورت سرعت مبارزه با فساد بیشتر و رضایت مردم از ما دو چندان خواهد شد.

وزیر دادگستری در ادامه با اشاره به جلسه اخیر ستاد مبارزه با مفاسد گفت: چندی پیش جلسه‌ای را با معاون اول قوه مجریه، نایب رئیس مجلس و چند تن از نمایندگان داشتیم و تلاش داریم با هم‌افزایی نیازهای قوه مجریه را در درون قوه قضائیه بررسی کنیم.

وی در پاسخ به این سؤال که آیا برای مبارزه با فساد سازمان یا نهاد جدیدی ایجاد می‌کنید، گفت: من در حد توانایی و اختیارات فعلی برنامه دارم و برنامه‌های خود را هم به مجلس ارائه داده‌ام.

حجت الاسلام پورمحمدی گفت: ما باید لایه به لایه اختیاراتمان را توسعه دهیم و در صورتی می‌توانیم برنامه‌های گسترده داشته باشیم که اختیاراتمان افزایش پیدا کند.

وی افزود: ما همچنین باید ظرفیت بالقوه وزارت دادگستری را بالفعل کنیم اما برای مبارزه با فساد نیاز به قانون و نهادسازی نداریم.

وزیر دادگستری با تأکید بر وجود قوانین و نهادهای مؤثر در بحث مبارزه با فساد اقتصادی گفت: قانون مبارزه با پولشویی، قانون مبارزه با فساد و قانون بهبود محیط کسب و کار از جمله قوانین خوبی است که ما در بحث مبارزه با فساد داریم.

وی افزود: در این قوانین موانع و نحوه مبارزه با آن اعلام شده و مجازات افراد خاطی نیز تعیین شده است.

حجت الاسلام پورمحمدی در ادامه تصریح کرد: همچنین ما مشکل نهاد هم نداریم چرا که حراست درون دستگاه‌ها، نظارت و ارزشیابی، بسیج و سایر نهادهای نظارتی درون سیستمی فعالیت خود را انجام می‌دهند. همچنین سازمان بازرسی کل کشور، دیوان عدالت اداری و سازمان تعزیرات حکومتی به عنوان نهاد‌های فراقوه‌ای و برون‌سازی فعالیت دارند.

وی یکی از دلایل ایجاد مفاسد اقتصادی را بی‌اطلاعی دانست و گفت: زمانی که در سازمان بازرسی بودم وقتی برخی از تخلفات را بررسی کردیم به این نتیجه رسیدیم که بسیاری از مسئولان به قوانین و وظایف خود آگاهی ندارند و همین موضوع بروز فساد را به همراه داشته که متأسفانه تعداد آن کم نیست.
ادامه دارد....
انتهای پیام/
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها