امروز : دوشنبه ۲۸ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 June 18
۰۸:۵۷
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 44671
تاریخ انتشار: ۱۷ شهریور ۱۳۹۲ - ساعت ۱۰:۰۲
تعداد بازدید: 133
به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، حجت الاسلام محسن غرویان درباره راه‌های تحقق منویات مقام معظم رهبری در تبدیل شدن بقاع متبرکه ...

به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، حجت الاسلام محسن غرویان درباره راه‌های تحقق منویات مقام معظم رهبری در تبدیل شدن بقاع متبرکه به قطب‌های فرهنگی در سراسر کشور، اظهار داشت: امامزادگان از آن حیث که انتساب به پیشوایان دینی دارند مورد احترام شیعیان از ابتدا تاکنون بوده و هستند و بقاع متبرکه از این جهت همواره محل اجتماع مردم بوده است.

وی افزود: وجود امامزادها در کشور ما خیرات و برکات فراوانی از جهات مختلف معنوی، دینی، اخلاقی و حتی مسائل اجتماعی، سیاسی و اقتصادی برای مردم داشته است.

این عضو هیئت علمی جامعه المصطفی با اشاره آثار و برکات حضور امامزادگان و وجود بقاع متبرکه از نظر روحی و روانی در جامعه، گفت: امامزادگان فضای کشور را اخلاقی، دینی و معنوی کرده‌اند و هرجا گنبد و گلدسته‌ای دیده می‌شود نماد مذهب و دین است و این جلوه‌ها آثار روحی و روانی مثبتی در جامعه ما دارد.

حجت الاسلام غرویان خاطرنشان کرد: نذوراتی که مردم به امامزادگان هدیه می‌کنند باعث آبادانی آنها و مناطقی که امامزاده‌ای در آنجا حضور دارد می‌شود.

وی با اشاره به فرمایش مقام معظم رهبری در ارتباط با تبدیل شدن بقاع متبرکه به عنوان قطب‌های فرهنگی گفت: از آنجا که این اماکن و مراکز دینی بیشترین تاثیرگذاری را در مسایل سیاسی، اجتماعی، عاطفی و حتی سبک زندگی دارند باید برنامه ریزی خوبی برای جذب مردم به این مکان‌های معنوی انجام شود.

این استاد فقه و اصول حوزه علمیه قم همچنین در پاسخ به این سؤال که هدف معاندین از تخریب و تضعیف جایگاه امامزادگان در میان مردم چیست؟ تصریح کرد: به نظر می‌رسد دشمنان و مخالفان از همین تاثیرگذاری مذهب و عناصر دینی و قطب‌های اخلاقی و معنوی خوف دارند. چرا که وجود این امکان و مراکز مقدس فضای کشور را دینی می‌سازد لذا آنهایی که با دین و اخلاق عناد دارند این فضا را بر نمی‌تابند.

حجت السلام غرویان در ادامه تأکید کرد: امامزادگان دیدگاه جامعه و مردم را به سمت حیات اخروی توجه می‌دهند اما کسانی که اهل دنیا و حیات حیوانی هستند از هر گونه نماد دینی و مذهبی خوف دارند.

وی درباره برگزاری کنگره بین المللی امامزادگان آن را باعث آشنایی نسل جوان با زندگی امامان (ع)، ولایت، حکومت دینی و فلسفه سیاسی اسلام و امامت ارزیابی کرد و افزود: بزرگداشت و تجلیل امامزادگان باعث شناخت صحیح نسل جوان نسبت به آنان وسبب جهت‌گیری صحیح ذهنی نسل جوان به سمت امامت و ولایت است و برگزاری این همایش‌ها برای جامعه و به ویژه جوانان ضروری است.
انتهای پیام/
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها