امروز : جمعه ۲۹ دی ۱۳۹۶ - 2018 January 19
۰۳:۳۶
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 44676
تاریخ انتشار: ۱۷ شهریور ۱۳۹۲ - ساعت ۱۰:۰۳
تعداد بازدید: 85
به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس به نقل از خبرگزاری فرانسه، تظاهرات کنندگان در منطقه باب السعدون در ورودی شهر تونس تجمع کردند و ...

به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس به نقل از خبرگزاری فرانسه، تظاهرات کنندگان در منطقه باب السعدون در ورودی شهر تونس تجمع کردند و سپس تظاهرات خود را به سمت میدان باردو آغاز کردند که به صحنه ای برای اعتراضات تقریبا همیشگی از زمان مرگ این نماینده مجلس (البراهیمی) در 25 ژوئیه گذشته تبدیل شده است.

خانواده البراهیمی و نزدیکان شکری بلعید یکی دیگر از مخالفان چپگری تونس که در فوریه گذشته ترور شد، پیشاپیش تظاهرات حرکت می کردند و نیروهای امنیتی نیز آنها را همراهی می کردند.

شماری از تظاهرات کنندگان پرچم تونس و تصاویر محمد البراهمی را در دستان خود داشتند که ترور او تونس را وارد بحران سیاسی عمیقی کرد.

مسئولان تونسی ترور البراهمی و شکری بلعید را به سلفی های تندروی مرتبط با القاعده نسبت دادند. برخی از نزدیکان مخالفان نیز جنبش نهضت اسلامی را در ورای این دو ترور می دانند اما حزب نهضت اسلامی این اتهامات را همواره رد کرده است.

جبهه نجات ملی مخالف در تونس اعلام کرده بود که چهلمین روز ترور البراهمی مرحله بسیج جدیدی برای سرنگونی دولت و انحلال مجلس ملی موسسان خواهد بود.

یک منبع نزدیک به این جبهه گفت: تعدادی از نمایندگان مخالفی که جلسات مجلس ملی موسسان را تحریم کرده اند، اعتصاب غذا خواهند کرد.
انتهای پیام/ر
برچسب ها:
آخرین اخبار