امروز : چهارشنبه ۳۰ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 June 19
۰۳:۱۱
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 44679
تاریخ انتشار: ۱۷ شهریور ۱۳۹۲ - ساعت ۱۰:۰۳
تعداد بازدید: 58
به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس به نقل از شبکه خبری «الجزیره»، هزاران تن از مردم آلمان در اعتراض به جاسوسی اینترنتی آژانس ...

به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس به نقل از شبکه خبری «الجزیره»، هزاران تن از مردم آلمان در اعتراض به جاسوسی اینترنتی آژانس امنیت آمریکا (NSA) و دیگر نهادهای جاسوسی این کشور و نیز واکنش نامناسب دولت آلمان به چنین اقداماتی تظاهرات کردند. 

سازمان‌دهندگان این تظاهرات احزاب مخالف دولت اعم از سبز، چپ‌گرایان و حزب دزدان دریایی بودند که اعلام کردند 20 هزار نفر را روز گذشته برای شرکت در این تجمع اعتراضی گرد آوردند. با این حال پلیس این گزارش‌ها را تائید نمی‌کند.

شعار معترضان «آزادی بدون ترس» بود و شرکت‌کنندگان با خود بنرهایی را حمل می‌کردند که بر روی آنها نوشته شده بود: « به جاسوسی از ما پایان دهید.» و « از برنامه پریسم متشکریم چرا که باعث شد سرانجام دولت بفهمد مردم چه می‌خواهند.»

یکی از معترضان در این زمینه گفت: «سازمان‌های جاسوسی مانند آژانس امنیت ملی آمریکا بی‌شرمانه از گفت‌وگوهای تلفنی و ارتباطات اینترنتی ما جاسوسی می‌کنند و دولت ما که یکی از مسئولیت های اصلی آن حمایت از ماست، فقط به آرامش دادن به ما اکتفا می‌کند.» 

پنجشنبه گذشته سری دیگری از افشاگری‌های «ادوارد اسنودن» مامور پیشین سازمان سیا منتشر شد که نشان می‌داد، سازمان‌های جاسوسی آمریکا و انگلیس از بخش وسیعی از اطلاعات شخصی از جمله ایمیل‌ها و تبادلات بانکی و گفت‌وگوهای تلفنی جاسوسی کرده‌اند.
انتهای‌ پیام/ص
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها