امروز : دوشنبه ۲۸ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 June 17
۰۳:۱۰
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 44680
تاریخ انتشار: ۱۷ شهریور ۱۳۹۲ - ساعت ۱۰:۰۳
تعداد بازدید: 95
به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، سرهنگ قاسم سعد الدین سخنگوی شورای موسوم به شورای فرماندهی عالی نظامی نیروهای مخالف سوریه به ...

به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، سرهنگ قاسم سعد الدین سخنگوی شورای موسوم به شورای فرماندهی عالی نظامی نیروهای مخالف سوریه به روزنامه سعودی الشرق الاوسط گفت: ارتش آزاد سوریه یگان کماندوی ویژه ترور افسران و فرماندهان نظام سوریه و جلوگیری از فرار آنها در جریان حمله احتمالی غرب به مواضع نظامی این کشور را تشکیل داد.

وی افزود: این یگان متشکل از 10 گروه است که هرگروه از 10 فرد مسلح تشکیل می شود. این گروهها هم اکنون در اکثر شهرها و مناطق سوریه بویژه مناطق تحت کنترل نظام در انتظار اجرای ماموریت های محول شده به آنها مستقر می باشند.

سعد الدین گفت: اکثر افراد این یگان از کسانی انتخاب شده اند که از یگان های ویژه و همچنین دستگاه اطلاعات نظامی (نظام سوریه) جدا شده اند زیرا آنها آموزش های بالایی دیده اند و در اجرای عملیات ویژه در داخل شهرها توانمند هستند.

وی افزود: سران مخالف اطلاعات دقیقی درباره محل سکونت افسران نظام سوریه و اماکن تردد آنها دارد و این اطلاعات در اختیار یگان ویژه یاد شده قرار داد. این یگان ممکن است عملیات ربایش محرمانه را برای بازداشت افسران نظام در پی حمله نظامی احتمالی در دستور کار قرار دهد.

سعد الدین در عین حال این مطلب را تکذیب کرد که هریک از کشورهای غربی بویژه آمریکا خواهان تشکیل این یگان شده اند.

وی با اعلام اینکه "این یگان بنا به تصمیم ارتش آزاد تشکیل شده است" ادعا کرد: ارتش آزاد در تلاش برای دستگیر کردن آن دسته از افسران نظام است که دستهای آنها به خون ملت سوریه آغشته است تا آنها را به دادگاه بین المللی تحویل دهد.
انتهای پیام/ر
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها