امروز : دوشنبه ۲۸ اسفند ۱۳۹۶ - 2018 March 19
۱۲:۲۱
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 44682
تاریخ انتشار: ۱۷ شهریور ۱۳۹۲ - ساعت ۱۰:۰۳
تعداد بازدید: 92
به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس به نقل از شبکه تلویزیونی الجزیره قطر، ترکیه اقدامات امنیتی خود در مرزهای جنوب شرقی با سوریه را ...

به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس به نقل از شبکه تلویزیونی الجزیره قطر، ترکیه اقدامات امنیتی خود در مرزهای جنوب شرقی با سوریه را تقویت کرد به گونه ای که نیروها، تانک ها و خودروهای زرهی بیشتری در این منطقه مستقر شدند. 

رسانه های محلی ترکیه با اعلام این خبر افزودند: گشت زنی نیروهای ارتش در مرز جنوب غربی با سوریه نیز مشاهده شده است اما ماهیت اقدامات اتخاذ شده در این منطقه روشن نیست.

درهمین راستا، یک کاروان نظامی بزرگ پنجشنبه گذشته وارد منطقه یایلاداجی در استان هاتای شد که حاوی ادوات و تجهیزات مختلف بود.

رسانه های گروهی ترکیه نیز اعلام کردند که نیروها و تانک ها و نفربرها در مرز با سوریه مستقر شده اند.

به گفته این رسانه ها، خودروهای زرهی و نفربرها شبانه وارد منطقه یایلاداجی در مجاورت منطقه ساحلی واقع در شمال غربی سوریه شدند.

این درحالی است که می توان سکوهای موشک های ضد هوایی را در آمادگی کامل در ریجانلی و کرکهان مشاهده کرد.

خبرگزاری آناتولی ترکیه از استقرار نظامی مشابه در کنار استقرار تانک ها در سمت شرقی مرز در دو استان کیلیس و غازی عنتاب خبر داد.

ترکیه پیشتر اعلام کرده بود که آماده مشارکت در هرگونه عملیات نظامی علیه نظام سوریه حتی بدون حمایت سازمان ملل متحد است و نیروهای مسلح خود را برای مقابله با هرگونه واکنش احتمالی سوریه به حالت آماده باش درآورد.

ترکیه از آغاز بحران سوریه خواهان سرنگونی نظام این کشور است و به محل ورود تروریست ها و افراد مسلح برای جنگ با نظامی سوریه و ورود تجهیزات و سلاح برای آنها با کمک و هماهنگی برخی کشورهای منطقه و غرب از جمله عربستان، قطر، آمریکا، انگلیس و فرانسه تبدیل شده است.
انتهای پیام/ر
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها