امروز : جمعه ۳۰ شهریور ۱۳۹۷ - 2018 September 21
۲۰:۵۵
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 447
تاریخ انتشار: ۲۱ فروردین ۱۳۹۲ - ساعت ۱۸:۱۰
تعداد بازدید: 474
امیر ارجمند امروز در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در زنجان اظهار کرد: سرای حاج علی قلی در بازار تاریخی شهر زنجان قرار دارد. وی با اشاره به اینکه فاز ...

امیر ارجمند امروز در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در زنجان اظهار کرد: سرای حاج علی قلی در بازار تاریخی شهر زنجان قرار دارد.

وی با اشاره به اینکه فاز نخست سرای حاج علی قلی سال گذشته از محل اعتبارات استانی مورد مرمتامیر ارجمند امروز در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در زنجان اظهار کرد: سرای حاج علی قلی در بازار تاریخی شهر زنجان قرار دارد.

وی با اشاره به اینکه فاز نخست سرای حاج علی قلی سال گذشته از محل اعتبارات استانی مورد مرمت قرار گرفته است، خاطر‌نشان کرد: مجموع اعتبار تعلق یافته به این بنا 50 میلیون تومان بوده است.

مدیر دفتر فنی اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان زنجان با بیان اینکه بنای حاج علی قلی در سال گذشته ساماندهی شده است، تصریح کرد: در سال جاری نیز از محل اعتبارات استانی 100 میلیون تومان برای مرمت فاز دوم این بنا در نظر گرفته شده است.

وی با اشاره به اینکه مرمت سرای حاج علی قلی شهر زنجان شامل ساماندهی، محوطه‌سازی حیاط مرکزی و مرمت بخش‌های فرسوده حجرات می‌شود، ادامه داد: سبک‌سازی بام این بنا و عایق‌بندی آن از دیگر برنامه‌های پیش‌بینی شده در این فاز است.

ارجمند با اشاره به اینکه انجام مرمت‌های اضطراری از دیگر برنامه‌های اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان زنجان در سرای تاریخی حاج علی قلی به شمار می‌رود، یادآور شد: فاز دوم مرمت این سرا در یک ماه آینده آغاز می‌شود.
انتهای پیام/73006/ز30
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها